Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A fehérfegyverrel való önvédel...

A fehérfegyverrel való önvédelmet miért nem minősíthető jogos önvédelemnek?

Figyelt kérdés

Akkor sem jogos az önvédelem ha a támadó(k) veszélyeztetik az áldozat életét?

Röviden a történet:

Egy ismerösömet megtámadta 9roma az utcán fényes nappal(én is ott voltam de nem velem akartak balhézni) és mivel többen voltak veszélyeztették a testi épségét/életét is de nem mertem előrántani a késem mivel fehér fegyver ezért csak a két kezemmel nyújthattam beki segítséget.

A lényeg az,hogy a fegyverrel mininalizálni tudtam volna a testi sérüléseket amiket elszenvedtünk.



2016. febr. 26. 09:46
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Neki*

A fegyverrel nem abtámadok életének kioltása lett volna a cél(pedig megérdemelték volna)

2016. febr. 26. 09:48
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A jog nem ismeri azt a fogalmat, hogy "fehérfegyver"!
2016. febr. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
lényegtelen, ha előrántottál volna kést, valószínűleg kicsavarják a kezedből, vagy válaszul ők három darabot rántanak elő belőle. Jobban tetted, hogy hagytad a dolgot
2016. febr. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 kovpet ***** válasza:
100%

Ha fennáll a jogos védelmi helyzet, akkor akármivel megvédheted magad, még illegális lőfegyverrel is, ha van. A jogos védelem ettől nem lesz jogtalan. Persze az eszköz miatt felelni kell, de csak amiatt.


Életemben nem hallottam a "fehérfegyver" fogalmát, mondd már el légy szíves, hogy mit jelent. Köszi.

2016. febr. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én sem hallottam még a "fehérfegyver" meghatározást.

Lőfegyvereknél van a "weissfertig" (lehet nem pontos a leírásom) "állapot", ami a gyártáskor a vizsgára kész állapot, még a barnítás, és egyéb befejező munkák előtt.

2016. febr. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Önvédelem ugyan úgy, nem fognak emberölésért vagy testi sértésért elítélni(jobb esetben)

Utána ha elindítják a szabálysértési eljárást, az ahhoz lesz köthető, hogy volt nálad kés.

Értem mire akarsz kilyukadni, de ez van.

2016. febr. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek amiért nem határoztam meg a fehér fegyver fogalmát.


Fehér fegyvernek tekintenek minden olyan eszközt, amellyel szúrni, vágni, ütni lehet, veszélyeztetve ezzel mások életét, egészségét, testi épségét. Az eddigi vélekedéssel ellentétben ide tartoznak a késeken kívül az íjak, nyilak, botok vagy a teleszkopikus ütőfegyverek is. A pengés tárgyak közül azok minősülnek fehér fegyvernek, amelyeknek pengehossza meghaladja a 15, a szélessége pedig a 0,4 centimétert, a penge mindkét oldalán élezett, és markolatvédővel rendelkezik.

2016. febr. 26. 17:15
 8/11 anonim ***** válasza:

Bocs!

Linkelnél hozzá valamilyen paragrafust!

Köszi!

2016. febr. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Romániában?

Guglin ezt találtam:

[link]

2016. febr. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja, hogy nem Magyarország! Akkor a 15cm még a "mennyekben" is lehet. Itthon ez 8cm!
2016. febr. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!