Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi olyat tehet egy polgárőr...

Mi olyat tehet egy polgárőr (járőrözés közben) egy bűncselekmény láttán, amit egy átlag civil polgár nem tehet meg?

Figyelt kérdés

Nem véleményekre, hanem konkrétumokra vagyok kíváncsi.

Ne idézd ide a vonatkozó törvényt, azt magam is elő tudom keresni.



2017. júl. 23. 00:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
5%
Lelő valakit 👌 👌 👌 😂 😂 😂 😥 😥 😥
2017. júl. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Pont ugyanolyan jogai vannak mint Jóska bácsinak.
2017. júl. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Megdobhatja az elkövetőt az egyenruhájával..
2017. júl. 23. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Én azt hallottam, hogy némelyiknél van egy vész síp, amit meg is fújhat olyankor ha bűncselekmény történik,de hogy mi értelme arról fogalmam sincs.
2017. júl. 23. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

Az utolsó mondatod után nem értem, milyen választ vársz?


Ha elő tudod keresni - persze, nem csak a törvényt, hanem más jogszabályokat is -, akkor megtudod, mit tehet jogszerűen. Azokon kívül lehetetlen olyat írni, amiket konkrétan, jogszerűen megtehet.


Jogszerűtlenül pedig, bármit megtehet. De ez nem az kör, ami olyan, hogy megteheti, egy polgár pedig nem. Neki sem szabad megtennie.

2017. júl. 23. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Zápor 3.0 ***** válasza:
93%

Ez tényleg aranyos volt. :) Gyakorlatilag a törvénynél konkrétabban semmi nem írja le, mit tehet a polgárőr, amit ezek szerint a kérdező is el tud(na) olvasni.


WTF?!?! :D


Egyébiránt, semmi többet nem tehet meg a polgárőr, mint a civil. Joga van visszatartani a bűncselekmény elkövetőjét, amíg a hatóság ki nem érkezik. Akkor pedig köteles őt átadni. Ennyi. Pont. Úgyhogy ilyen téren valóban nem több a polgárőr, mint a civil, más szempontból viszont igen.

2017. júl. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

A polgárőrségeket a legnyomorultabbak terrorizálására szervezték meg a nagyokosok. Valóban nincs több joguk bárki másnál, de akiket nyomorékká püfölnek, azok úgysem képesek védekezni, vagy bíróságra menni.


Tehát végső soron nem is szükséges, hogy a polgárőrnek több joga legyen, mint bárki másnak.

2017. júl. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%
A polgarornek nem ez az fo erenye, hogy sok dolgot megtehet, alig tehet vmit. De megy,es itt a hangsuly, h megy, jarorozik es ha esemenyt, vagy gyanusat lat akkor azt jelzi a megfelelo szervnek/szemelynek.
2017. júl. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%

Semmivel nincs több joga minta az átlag civilnek. Az viszont más kérdés, hogy egy-két hatalommániás, önmagát Rambónak képzelő falusi bugris, ex-munkásőr többet akar belelátatni ebbe. Az ilyen személyek minden rendszerben megtalálják a megfelelő szervezetet (munkásőrség, nyilas pártszolgálat, feljelentgetős házmester pozició, gárda stb.) hogy kiéljék abberált ösztöneiket.

Aki kirándul túrázni vidéken az tudja miről van szó.



Jellemző párbeszéd:

-„kikmaguk mittkeresnekitten” Ez mi falunk.


-Én is Jó napot kívánok. Milyen jogalappal akar intézkedni velünk szemben? Igazolvány? Miért bűncselekmény az utcán sétálni, kirándulni?

-Há maguk nem ide valósiak.



Ezek a szerencsétlenek nem, hogy örülnének, hogy valaki oda viszi a pénzét turistaként.

2017. júl. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Tulajdonképen ez a polgárőrség így egy marha nagy átverés. Ez bosszant engem.
2017. júl. 25. 09:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!