Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A becsületsértés és rágalmazás...

A becsületsértés és rágalmazás tényleg hivatalból üldözendő, ha hivatalos személy "ellen" irányul?

Figyelt kérdés

Csak mert ez akkor fantasztikus, egyben garancia arra is, hogy még csak panaszkodni se menj a feletteséhez, hiszen rögtön "rágalmazol", ugyanis ha már durva sérelmed van, nyilván annyi esze az illetőnek is van h ne lehessen bizonyítható.


Volt nekem hasonló jellegű dolgom anno, h bementem egy bíróság elnökéhez személyesen és megkértem h szóljon már rá a bírójára, h ne hamisítsa szét a tárgyalási jegyzőkönyveket, mert így nem lehet a pert vinni egyszerűen, hogy mindig a másik félnek kedvezően toríz el mindent, amit meg én mondok, azt egyszerűen megmásítja, tök másképp írja le (gondolom, megvolt a boríték ugye).


Most akkor ezzel elvileg elkövettem vmit, amiért mertem szólni a felettesének, h csináljon már vmit, mert tarthatatlan az állapot? Nem történt aztán semmi, nem jelentett fel stb, de ha jól értem, elvileg megtehette volna?


Viszont így mi értelme van a panasznapoknak na meg egyáltalán egy felettesnek?


(ja aztán amikor mondtam neki, hogy ha nem hiszi, legközelebb felveszem a tárgyalást és hallgassa végig, mit művel, akkor kiakadt h jaj olyat nem lehet ... ja hogyne, szóval az egyedüli módszer amivel tudnám bizonyítani, azt nyilván nem lehet ... értem, logikus abszolút).


Tényleg ennyire durva a helyzet már nálunk, hogy ha szabályosan a felettesnek panaszkodsz arra, amit a beosztottja művel, akkor még téged csuknak le? Király ... (feltéve h így van)



2017. júl. 23. 10:31
 1/6 anonim ***** válasza:
A bírósági jegyzőkönyv módosítására 15 napon belül tehetsz kiegészítést, észrevételt.
2017. júl. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

módosítására, javítására? hát itt az egészet újra kellett volna írni úgy, hogy a valóságnak megfelelően, ugyanis egyetlen mondat se volt igaz belőle, és ezt maga a bíró se nagyon tagadta, pl:


én: "igen, akkor kimentem"

bíró: "nem érdekel, azt írjuk, hogy akkor nem ment ki"


na most az ilyennel mit lehet kezdeni? már csak azért is, mert nyilván a javítást" se fogja engedni, hát nem azért írt tök mást, h utólag meg átjavítsa az egészet a valós tartalomra ... most nem?


egy vicc ez az ország na ...

2017. júl. 23. 11:53
 3/6 anonim ***** válasza:
Írásban, több példányba kell beadni. Lényeg, hogy legyen nyoma. Ha letelik a 15 nap akkor meg a következő tárgyaláson kiegészited szóban.
2017. júl. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
"Lényeges" lehet egy ügy későbbi megítélésében hogy tárgyalása alatt épp kinn voltál vagy benn. Már a szöveged alapján olyan Szomszédok - féle Pattoginak képzellek. Nem ismerjük az egész sztorit nem hallottuk a másik felet de szerintem nem neked van igazad ha tippelni kéne, Ja és igen a rágalmazás becsületsértés az ilyen helyen nem kockáztatható mert nem a lenézett lakótársaddal beszélsz vagy a csicskáztatott exosztálytársaddal aki meghunyázkodik hanem olyanokkal akik a jog területén kenyér nélkül megesznek
2017. júl. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

utolsó:

gőzöm nincs ki az a szomszédok akárki, de feltételezem még büszke is vagy arra h ilyen szintű korrupciót ma bárkinek is tűrnie kéne és nyugodjak bele h úgyis megesznek. gratula, derék gondolatok ezek ...


egyébként abban teljesen igazad van, h rosszul tűröm ha ennyire átkúrnak, de sztem ezzel nem csak én vagyok így (a mértéket lásd a fenti példában). most már így okulva a szennyből, egyetlen megoldás van: titkos hangfelvétel és sajtó. a frászt szórakozik ezekkel az ember szabályos utakon, ha eleve vesztésre van ítélve. most nem? vagy te pl szeretsz bele menni olyan játékokba, ahol tudod h csakis veszthetsz? a nyilvánosságtól viszont csak tartanak vmennyire.

2017. júl. 23. 14:51
 6/6 A kérdező kommentje:

#3

igen, az elmélet jó, csak tök hiába, ha aztán ahelyett is tök mást ír ... és akkor szépen ez így megy egészen az ítéletig. hogy bizonyítom,ha nincs hangfelvétel, a másik fizető fél pedig nyilván azt állítja, hiszen neki érdeke?

2017. júl. 23. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!