Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Büntetendő ha egy YouTube...

Büntetendő ha egy YouTube videóba szidok egy céget, boltot, stb? Lent kifejtem

Figyelt kérdés
Volt már több esetem is magyar boltokkal(ahol van webáruház IS), amikor nem azt kaptam amit rendeltem, rossz minőségű terméket kaptam, stb. Most nem az a lényeg, hogy vissza kellett volna cseréltetnem vagy kontaktolni velük, a kérdésre válaszoljatok légyszi. Ha én ezek hatására konkrétan megnevezem az adott boltot ahol vettem a terméket és elmondom a videóba(több tíz-, százezer embernek), hogy innen van és így-szar, úgy-szar, megbízhatatlanok, ne vásároljatok tőlük, esetleg szidom őket, stb ez törvénybe ütközik? Amennyiben igen, mennyire súlyos dologról beszélünk?

2017. máj. 13. 12:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Azt elmondhatod, hogy a te vásárlásodnál milyen problémákat tapasztaltál, de normál hangnemben; de szidni ne szídd, ne szólíts fel bojkottra, ne szarozd.
2017. máj. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
57%

Ha megnevezed konkrétan az adott üzletet, az jogilag hitelrontás - függetlenül attól, hogy amit mondasz, az igaz sagy sem - és igen komoly büntetést vonhat maga után.

Ha a neve nem hangzik el, akkor nem.


(Ez egyébként nemcsak a you tube-ra vontakozik, hanem minden nyílvános plattformra, akár a gyakori kérdésekre is!)

2017. máj. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

" jogilag hitelrontás - függetlenül attól, hogy amit mondasz, az igaz sagy sem"


Sztem meg nem. itt jön a képbe a valóság bizonyítása. tehát ha te amit állítasz, azt egyúttal alá is támasztod objektív bizonyítékokkal, akkor az se nem rágalmazás se nem hitelrontás.

ha nem így van, majd lássuk, a jogászok nagyobb része mit mond

2017. júl. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!