Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet otthon nem működő...

Lehet otthon nem működő fegyvert tartani?

Figyelt kérdés

2017. júl. 23. 22:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Hatástalanított?
2017. júl. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Antik, régiség-fegyvert például igen.
2017. júl. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Hatástalanított antik régiség fegyvert igen persze hogy lehet..
2017. júl. 24. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 árokpart ***** válasza:
Milyen stukker egyébként? Csak azért kérdezem, mert szintén rajongója vagyok úgy általában a fegyvereknek. Egyébként ha működő lenne, jó törvényileg persze akkor nem lehetne tartani, viszont a gyakorlatban még a hatóságok is tudják, hogy itthon nálunk vaktöltényen kívül az átlagember máshoz úgysem jut hozzá. Sőt ha valaki netán olyan körökben mozogna, hogy éles lőszerhez hozzá is jutna, ezekbe a régi fegyverekbe a mai lőszerek többsége, sőt szinte egyik sem kompatibilis. Ezek a régi fegyvereknek a csövük jóval kisebb bárnyomást bírnak ki, a régi lőszereket ennek megfelelően készítették hozzá. A mai lőszereknek jóval nagyobb a bárnyomásuk és a cső szinte biztos, hogy nem bírná ki a nyomást és széttörne a kezedbe. Maximum a Magyarországon is legálisan kapható gáz és riasztótöltényekkel működnek megbízhatóan. Ezt azért írtam le neked, mert ha netán éles az a stukker, csak érthető módon nem mered ide kiírni, hogy véletlenül se kísérletezz vele , ne tegyél bele bármilyen kíváncsi is vagy éles lövedéket, mert a csövön lévő sérüléseket csak mikroszkóppal lehet látni, amit nem tartasz esetleg szabad szemmel sérülésnek az attól még a valóságban az lehet. Ezáltal kiviheti a szemedet, és a kezedet is komolyan megsértheti úgy, hogy maradandó sérülésed lehet.
2017. júl. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 kovpet ***** válasza:

Attól még lőfegyvernek számít a lőfegyver, ha simán nem működik, mert hibás vagy rozsdás vagy ilyesmi.

Akkor tartható szabadon, ha fegyvermester által igazolhatóan és szabványosan hatástalanított vagy ha muzeális besorolású (szintén igazoltan, de itt MKH elég tudtommal).

2017. júl. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#4 Mosin-Nagant M91/30
2017. júl. 24. 12:15
 7/11 árokpart ***** válasza:
Kérdező az szuper jó kis pisztoly. Nekem a monarchiából származó 9mm-es forgótáras Gasser Chropatschekem van. Igaz már a Szovjetunióban gyártott pw22-es néven fut, de oda is rengeteget szállítottak belőle. Szögletes csöve van és Chellier@Bellot 9mm-es, valamint Walther 9mm-es riasztópatronnal kiválóan működik. Nagyon jó vele játszani, minden másnap tisztogatom. Bár sajnos a gáz és riasztópatronok közül manapság nagyon sok a selejtes, így ha veszek 10-et abból kb. 7 durran el a pisztolyban.
2017. júl. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#7 hol lehetne ilyen hatástalanított fegyót (amit írtam) venni olcsón?
2017. júl. 25. 21:08
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha papírod van róla, hogy hatástalanított, akkor nem, de ha te magad babráltad meg az büncselekmény. Jobban teszed, ha nem mesélsz erről senkinek, mert simán kimehetnek érte a TEK-esek és 2-8 év börtönt kaphatsz. Közterületen, meg elő ne merd szedni, mert az 2-3 év börtön.
2017. júl. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Oops előző vagyok azt akartam írni ha papírod van róla akkor tarthatod.
2017. júl. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!