Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen önvédelmi fegyvert...

Milyen önvédelmi fegyvert tarthatok otthon illetve az utcán magamnál törvényesen?

Figyelt kérdés

Viperát szerettem volna, de az törvénybe ütköző (ha jól tudom)

Aztán gondolkoztam a gázpisztolyon (az engedély megszerzését nem tudom, hogy-hogy kell) csak annak azért nem látom az értelmét mert az csak közelről használ nem? (aki tudna az mesélne gázpisztolyról?)

Most a gáz spray-en gondolkozom ha a viperát nem hordhatom magamnál meg nem is vásárolhatok. De lehet hogy 1-2 hónapot spórolok és megveszem a gázpisztolyt!


te milyen önvédelmi eszközt használnál ?


2012. okt. 13. 00:17
 1/5 anonim válasza:
16%

Chemotox.

Teljesen törvényesen hordhatsz magadnál aeroszol rovarírtó permeteket.


Nyálkahártyával érintkezve komoly idegrendszeri károsodást okozhat, amennyiben a mentők nem érkeznek meg azonnal. A semlegesítéshez azonban ennyi is elég.

És végül kemény 600 forintba kerül.

2012. okt. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Otthonra vegyél egy gumilövedékes fegyvert.


Keress rá: home defender


Ez akár a bordályát is eltöri a behatolónak.

2012. okt. 13. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

Gázspray-t amit magadnál hordhatsz és baromi hatékony. Nem kell elsajátítani a használatát, nincsenek benne olyan cuccokat ami tönkremehetnek. Egyszerű és megbízható, jól lehet rejtve hordani és könnyű. Feltétele a 18. életév betöltése, és csak bizonyos töltési mennyiségű és hatóanyagú gázspray lehet nálad. Amiket magyarországon forgalmaznak militaria és vadász-boltokban azokat lehet használni.(vagyis normális helyen vásárold, nem józsefvárosi piac és hasonló)


A másik a gáz-riasztó fegyver. Magánterületen szabadon tartható és szabadon lehet vele lövöldözni. Utcára úgy viheted magaddal betöltve hogy bebattyogsz a rendőrségre és kérsz egy viselési engedélyt. 18. életév betöltése és tiszta erkölcsi a feltétele, igénylés után 60 napon belül megkapod a kártyát amit magadnál kell hordani. Legutóbb amikor ez ügyben jártam 4000 ft-t volt de annak már jópár éve, nincs benne semmi nagy kunszt.


A gázpisztolyt is csak viszonylag közelről lehet használni (kb. mint a gázspray), de viszont a támadó csak annyit lát hogy pisztolyt rántasz elő ami valószínű hogy már magában is megtorpanásra kényszeríti. Egy lövésre jóval több anyagot szór ki a levegőbe mint amennyit gázsprayvel lehet kinyomni, a durranása is megzavarhatja a támadót(pár másodperc fülsípolás), illetve ha közelről arcon lövöd akkor az izzó lőpormaradványok is az arcába csapódnak.


A vipera, kés és egyéb dolgok azért nem alkalmasak ilyenre mert ezek alapjába véve nem önvédelmi hanem támadó fegyverek, meg kell tanulni használni. Ezen kívül ha sikerül a támadónak megszereznie akkor ellened fordíthatja.

2012. okt. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért ez a pisztolyrántás elég veszélyesen hangzik. Szerintem az lenne az első dolga a támadónak hogy az elővétel közben szétszabdalja a karom.
2012. okt. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
27%

". Szerintem az lenne az első dolga a támadónak hogy az elővétel közben szétszabdalja a karom."


Vagy elővesz egy igazi fegyvert.

(Amúgy megmosolyogtató a média részéről, hogy beharangoznak egy hírt, miszerint lövöldözés volt valahol és ezekről kiderül, hogy egytől egyig ilyen játék pisztolyokkal, meg gáz riasztóval történtek :D)

2012. okt. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!