Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vaterára nem érvényes az...

Vaterára nem érvényes az online vásárlás 14 napos elállási joga?

Figyelt kérdés

2017. júl. 26. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ha használt cuccot veszel magánszemélytől, akkor nyilván nem.
2017. júl. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
értem, de egyáltalán nem nyilván, mert az elállási jog amiatt van, hogy on-line nem tudod kipróbálni/megnézni, és nincs köze ahhoz hogy új vagy sem
2017. júl. 26. 20:21
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

amire te gondolsz, az új termékek esetén működik, és indoklás nélkül elállhatsz a vásárlástól.


használt termékek esetén maximum panaszt tehetsz, ha például a termék nem felel meg a hirdetésben leírtaknak, hibás, és az a hiba nyilvánvaló, hogy már akkor is fennált, amikor az az eladó használatában volt.

természetesen ezzel is csak akkor lehet élni, ha ezt az eladó teljes mértékben eltitkolta. ha a hirdetésben szerepelt, akkor te tudatában voltál annak, mit és milyen állapotban vásárolsz meg, és onnantól lehet bizonygatni, meg értelmezni, hogy valóban tájékoztatva voltál vagy nem.


olyan nincs, hogy nem tetszik, és adja vissza a pénzt. meg lehet beszélni persze az eladóval, de konkrét jogod nincs arra, hogy önkényesen elállj a vásárlástól, és követeld a vételár visszafizetését.

2017. júl. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
csak a logikát nem értem, mert a törvény szerint az elállás joga a netes vásárlásra vonatkozik, és az indok amit mondtam, tehát semmi köze ahhoz, hogy új vagy régi, se ahhoz hogy magánszemély vagy bolt, vagy rosszul tudom?
2017. júl. 27. 00:25
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha ennyire zavar, ne vaterázz!
2017. júl. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A netes elállási jog a kereskedőkre vonatkozik, a törvény azt szabályozza. Ha más magánszemélytől vásárolsz, akkor nem vonatkozik rá, hisz ő nem kereskedő, csak valaki, akinek volt egy feleslegessé vált holmija. Személyes adás-vételnél is más az előírás céges és két magánember között létrejövő ügyletnél.
2017. júl. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anc válasza:
Egyébként a jó értékelésű, normális eladók vissza szokták venni a terméket, ha meg tudod indokolni, hogy mi a bajod vele (én pl. eladóként így szoktam csinálni). Jobban megéri nekik, mint ha lepontoznád őket. Ezzel nyilván nem illik visszaélni, csak arra akarok kilyukadni, hogy a Vaterán is emberek vannak, akikkel értelmesen meg lehet beszélni a dolgokat.
2017. júl. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!