Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ugye ebből már nem lehet semmi?

Ugye ebből már nem lehet semmi?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok. Kb 17 évesen az iskolában egy cigány gyerek nem hagyott békén, piszkált egyfolytában és azt mondta hogy addig nem hagy békén ameddig nem állok ki magamért. Én önvédelemből arcon vágtam, mert már nem tudtam elviselni azt a hellyzetet és megtettem, bár Ő visszaadta. ugye most már jogilag ebböl nem lehet semmi? Eltelt 9 év és amúgy én nem vagyok verekedős csak nem tudtam hogy kezelni a helyzetet
2017. júl. 28. 10:18
 1/3 anonim ***** válasza:
63%

Könnyű testi sértés de ha anno lett volna belőle valami akkor mind a kettőtöket megbüntettek volna 20ezer forintra akkoriban.


5 év alatt mindenképpen elévül. De jelentéktelen esetekben gyakran csak 3 hónapig lehet csak feljelentést tenni.

2017. júl. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"bár Ő visszaadta"


Ugye ugye. Rájött mégsem olyan jó ötlet azt mondani, hogy állj ki magadért. Egyébként nem értem. Biztos ő is keveredett összetűzésekbe. Ha tudja, hogy milyen rossz, ha őt bántják, akkor mást miért bánt?

2017. júl. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
*Javítok: Azt mondani neked, hogy állj ki magadért. Mert így maga is rájött, hogy mégsem olyan jó. Nem értem, fegyvert nem akart a kezedbe nyomni, hogy védekezz már tisztességesen, Hogy elrontotta. Alapból nem kellett volna piszkálnia senkit. Utána meg nem kellett volna azt mondania, hogy üss már vissza (csak nem ilyen szavakkal).
2017. júl. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!