Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megérdemli a börtönt a 18...

Tgt kérdése:

Megérdemli a börtönt a 18 éves fiú, aki jelezte a BKK-nak, hogy pár szám átírása után 50 forintért tudott bérletet venni, cserébe a rendszer üzemeltetője, a T-Systems feljelentette?

Figyelt kérdés

Főügyészségi forrásokra hivatkozva a Magyar Idők arról ír, hogy BKK e-jegyrendszerének hibáját feltáró 18 éves hekkert információs rendszer vagy adat megsértése bűncselekmény elkövetésével gyanúsították meg, és mivel a BKK közérdekű üzemnek számít, ezért a fiú kettőtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés kaphat.


[link]



2017. aug. 4. 10:22
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
82%

Ez az ügy nevetséges, le kellene mondania a BKK ügyvezetőjének és a T-systems-nél is.


Szánalmas, és csodálkoznak ha minden egyetemista egyből a Liszt Ferenc repülőtérre megy, és itt hagyja ezt a szegény kis országot. Holott csak pár fejnek kellene végre lehullania, és értelmes vezetőket tenni a helyükbe.



Börtönbe az való aki átvette ezt a xart és élesbe ki merészelte tenni.

2017. aug. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
12%
Kevesebb 444et és boldogabb ember leszel.
2017. aug. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 A kérdező kommentje:
Esetleg a kérdéshez hozzá tudnál szólni?
2017. aug. 4. 10:37
 4/57 anonim ***** válasza:
81%

A jog és az igazság nem mindig találkozik, aztán az ebből adódó különbségek miatti híreknél mindig nagy felháborodás van :)


TÉNY, hogy megszegte a törvényt, de nem ÉRDEMEL büntetést érte, hiszen nem volt rossz a szándéka.

2017. aug. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
11%
Persze, hogy megérdemelte. Még keveset is kapott szerintem!
2017. aug. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
79%

"Kevesebb 444et és boldogabb ember leszel."


Óhh, boldog tudatlanság... :)

2017. aug. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
15%

Kezd elegem lenni a sok hülyéből, aki benyelte az "etikus hacker" nevezetű mézesmadzagot.


Nézzük a TÉNYEKET:


A srác talált egy amatőr hibát a BKK jegyrendelő oldalán. Aztán küldött róla egy levelet a BKK shop email címére (ami gondolom napi szinten tele van spamelve 10000 levéllel), majd FÉL ÓRA múlva már meg is jelent a gyalázkodó cikk az Indexen.


Szóval igen türelmetlen emberrel állunk szemben, kevesebb mint fél óra időt adott (ne feledjük, az is egy kis időbe kerül, amíg megírják az indexes cikket, publikálják, stb) az ETIKUS "hacker"-ünk a reakcióra, majd telekürtölte a világot. Ez aztán az etikus hozzáállás! Kit néztek ti hülyének ???


Talált a ballib média egy szalmaszálat, amibe lehet kapaszkodni, és politikai balhét csinálni belőle, kikiáltották a kis fröcsögő hülyegyereket hősnek, meg "hacker"-nek (ezúton kérnék elnézést a valós szakértelemmel rendelkező hackerektől emiatt). Szánalmasak vagytok!


Ha jobban megnézed a TELJES levelét (amiben a hibát közölte a BKK felé, csak ugye kihagytak belőle részeket...), láthatod, hogy nem egy tényszerű hibabejelentésről van szó, hanem kb 50%-ban primitív fröcsögésről és dicsekvésről, hogy ő már bizony lopott a MÁV és a Szerencsejáték honlapján is! Ezek után egyáltalán nem tudom sajnálni a kis nyomorékot, ha lesittelik!


444 cikk idézet:

"A fiú jelezte a BKK-nak a honlapon pár szám átírása után 50 forintért tudott bérletet venni, de levelére nem kapott választ. Viszont nem sokkal később a rendszer üzemeltetője, a T-Systems feljelentést tett az e-jegyekkel kapcsolatban."


Mekkora csúsztatás, nem kapott választ (fél órán belül) és "nem sokkal később" feljelentették! Ha a srác nem is érdemelne büntit (én is ezen az állásponton voltam, amíg nem láttam a fröcsögő levelét), de ezek a "firkászok" bizony igen! És az a 888 firkászaira is igaz bizonyos esetekben!


Kicsit uncsi már ez a maszlag!!!

2017. aug. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
78%

7-es: jó kis figyelem elterelés, hogy valaki fröcskölődik és korábban miket csinált, persze vagy igaz vagy nem.

De a kérdést mégsem érintetted: Megérdelmi -e a börtönt?


Vagy azt mondod hogy minden fröcskölődőt vagy aki az újságírókhoz rohan, meg a bejelentése után fél óra múlva nem történik semmi, azt már börtönbe is kellhet csukni?


Az hogy valaki esetleg csinált ilyen dolgokat attól még hasznos hogy bejelentette, és az is hogy ezt orvosolni kell, mert a te és én pénzem bánja azaz közpénz.


Sztem a válasz előtt ezeket kell mérlegelni.

Meg azt hogy ezek után lesz -e kedve valakinek bejelenteni ilyen vagy nagyobb visszásságokat - Hát nem nagyon!

És itt a rendszer hibája sőt gőgje.

2017. aug. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
56%

#3 ezen a nevetséges műbalhén meg egy 18 éves srácon meddig kéne még pörögni?

#6 inkább a tudatlanság mint a 444es felvilágosodás

2017. aug. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
8%
Nem,de felfüggesztettet adnék én érte de viszont valóban valamilyen büntetést érdemel törvény szegésért és szerintem a felfüggesztett bőven megfelelő.De viszont úgy gondolom hogy ő valamit.Viszont itt a cég is hibázott hogy nem voltak megfelelő biztonsági rendszerek vagy nem volt megfelelően elkészítve.De kíváncsi leszek a bíró ítéletre.
2017. aug. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!