Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit jelent, hogy az ábrázolási...

Mit jelent, hogy az ábrázolási rendszer helyiértékes?

Figyelt kérdés
A helyiértékes zsámábrázolási rendszer definíciója érdekelne nagyon, meg olyan számrendszerekre példa, amelyek nem helyiértékesek.

2016. dec. 1. 16:32
 1/8 anonim ***** válasza:
A római számokat ismered? Gondold át, hogy írod le a 2016 -ot római számmal?
2016. dec. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

MMXVI


A római számok is számrendszer? Vagy hogy van ez? Ezen még nem is gondolkodtam

2016. dec. 1. 23:36
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, ez az egyetlen nem helyi-értékes számrendszer, ami fent maradt.
2016. dec. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
*számrendszer=számábrázolási-rendszer
2016. dec. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, ez tök érdekes dolog, hogy milyen fura logikán alapulnak a római számok, de utoljára kb. 4. osztályban foglalkoztam velük :D


Akkor lényegében a helyiértékes számrendszer, az ahol a helyiértékeken lépkedve a számrendszer alapszámával kell hatványozni az adott számot

2016. dec. 2. 00:33
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagyjából igen.
2016. dec. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm srácok!
2016. dec. 2. 22:48
 8/8 A kérdező kommentje:
Kicsit utánanéztem a számrendszereknek, és létezik még az unáris (egyes) számrendszer is, ahol minden számot a szám értékének megfelelő szimbólum jelöl.
2016. dec. 2. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!