Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy súlyos, illetve két...

Egy súlyos, illetve két könnyű testi sértésért és halálos fenyegetésért milyen büntetés jár?

Figyelt kérdés

Büntetlen előéletű egyébként.

Nyomozás folyamatban,az ügyvédje szerint jóvátételi eljárással megússza...


2017. aug. 6. 23:25
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Mész a sitkóra.
2017. aug. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én biztosan nem :D

Én vagyok az egyik sértett...

2017. aug. 7. 00:07
 3/9 anonim ***** válasza:
5%
Akkor először tanú leszel, csak aztán gyanúsított.
2017. aug. 7. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez a rendőrségnek nem akadály, erre való a "csoportos garázdaság" nevű gumitörvény.
2017. aug. 7. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Biztos én fogalmaztam rosszul vagy kevés az infó....

Ha valaki elkövet egy ember ellen súlyos testi sértést,egy másik ellen két könnyű testi sértést,majd halálosan meg is fenyegeti őket milyen büntetés várhat rá?

Tudom hogy sok mindentől függ,de mégis...

2017. aug. 7. 08:02
 6/9 anonim ***** válasza:
Elég valószínű hogy börtön. Összever 3 embert, akik közül az egyik súlyosan megésrül, majd még halálosan meg is fenyeget valakit? Ez így egyben már kb. egyenlő súlyú mint a gyilkosság, szóval esélyes hogy börtön lesz a vége.
2017. aug. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A jóvátételi (helyesen: közvetítői) eljáráshoz sok minden kell, többek között a te beleegyezésed is.
2017. aug. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Valóban létezik az a dolog, ha az elkövető beismer mindent és vállalja, hogy "jóvá teszi" mindazt, amit elkövetett, akkor mielőtt még bíróság elé kerülne az ügy, megegyezés miatt lezárják a dolgot, tehát büntetés sem lesz belőle.

De ha nem így lesz, akkor sem feltétlenül kerül börtönbe. Felfüggesztett szabadságvesztéssel is megúszhatja. Nyilván a tényeket, körülményeket, az iratokat nem látjuk, nem ismerjük, tehát ez alapján nem lehet megmondani, hogy mi lesz a vége.

Természetesen letöltendő börtönbüntetés is lehet a vége, de egyáltalán nem biztos, hogy az is lesz.

2017. aug. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Aztán ha kijönnek a döriböl akkor faszra húzzák a családod is :D
2020. máj. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!