Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Sim kártya eladása mennyire...

Sim kártya eladása mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés

Feltőltőkártyás SIM-kártya eladás mennyire veszélyes?



Konkrétan az érdekel, hogy van egy jó pár darab kártya, ami nincs beaktíválva még. Ha valakinek megtudom az adatait hogy az ő nevére kössem meg, majd úgy eladóm másnak lebukhatok, megtalálhatnak ha pl egy személy bűncselekményt követett el? Nem engemet keresnek meg, mivel nem az én nevemen fut a kártya, hanem azt akinek a nevén van. Nem? És ha én továbbadom a kártyát, más nevével, nyílván bűncselekményt követtem el, na de ha nem én nevemen fut, nem engem keresnek, hanem akinek a nevén van. Beaktíváltam egy ismeretlen nevére, megkaptam a 2 db kártyáért a 10.000 forintott számlán. Megadta a címét, ma el is postáztam. A borítékra nem az én címemet adtam meg, hanem egy kamu messzi távoli címet. Lehet bénán fogalmaztam, helyesírási hibával de remélem azért érthető mire gondolok. Tehát a kilétem anonim maradt.



2017. aug. 8. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Téged vesznek elő.

1. Személyes adattal való visszaélés

2. Csalás

3. Okirathamisitás


És ezenkivül egy másik szerencsétlennel is kicseszel, mert elég valószínű, hogy bűncselekményre használnák a kártyát.

2017. aug. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Oké, de engemet nem találnak meg, hiszen teljesen anonim maradok.
2017. aug. 8. 22:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát te hatalmas ökör vagy. Ne lepődj meg ha a következő terrorcselekménynél téged vesznek elő.


Mégis mit gondolsz, miért fizet valaki 10 ezer forintot üres, aktiválatlan SIM-kártyákért amit a szolgáltatónál gyakorlatilag ingyen megkap?


A kiléted anonim maradt? Anonim bankszámlád van vagy mi? Mert valaki utalt rá pénzt. Ha az illetőt elkapják mondjuk drogcsempészésért vagy ilyesmiért és átnézik a bankszámláját látni fogják hogy utalt neked, ő meg szépen elcsicsergi hogy valójában te vagy akit keresnek.

2017. aug. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy nem a te címedet írtad a borítékra, még a postai pecséten a feladási fiók lesz. Ujjlenyomataid rajta maradtak, DNS-ed is simán.

Nomeg ugye a két kamuszemély adatait tudók metszetét is átvizsgálják; számlán kaptad a pénzt, ami visszakövethető; az aktiválás helye is megvan; a hirdetésed alapján is visszakereshetnek.


Szóval nagyon nem voltál anonim, simán megtalálhatnak, ha gubanc lesz. Ha pedig bűncselekmény elkövetéséhez használják, akkor azért még külön meg is büntetnek.

2017. aug. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!