Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen büntetést fog kapni ha...

Milyen büntetést fog kapni ha nagy nyilvánosság előtt történő rágalmazást követett el ellenem?

Figyelt kérdés
6 alkalommal csinált valaki a nevemben hamis facebook profilt, de úgy, hogy kitette a képemet és trágár szavakat írt rá. 3 hónapja tettem a rendőrségen feljelentést ismeretlen tettes ellen, de egy személyt megneveztem, hogy rá gondolok. Hétfőn megjelent ez a bizonyos személy a házunknál és bevallotta, hogy ő volt és kérte, hogy vonjam vissza a feljelentést, én mondtam, hogy nem vonom vissza. Telefonnal felvettem az egész beszélgetést és bevittem a rendőrségre. Ott még mikor behívták letagadta, hogy ő tette. Azt mondták, hogy így egyértelmű, hogy bevallotta és valószínű legközelebb már a bíróságra kell menni.

2017. aug. 10. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem volt soha büntetve, akkor egy ejnye bejnyével is megúszhatja. Értsd ez alatt, hogy megrovás, próbára bocsátás, de kaphat akár pénzbüntetést, közérdekű munkát, de ezen utóbbiakat ezért nem valószínű, hogy kiszabják. Ettől súlyosabbat meg pláne nem.

Azért vannak ettől jóval súlyosabb bűncselekmények is.

Illetve ez egy magánvádat eljárást fog jelenteni, tehát neked kell mindent bizonyítanod, vagyis hogy ő követte el. Amennyiben ezt nem tudod, akkor lehet belőle simán felmentés is.

2017. aug. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Felvettem a telefonommal az egész beszélgetésünk amin bevallja, hogy ő volt. Ez a bizonyítékom van. Ez elég?
2017. aug. 11. 15:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha elfogadják bizonyítékként. Viszont ha ő azt mondja, hogy legyen kirendelve szakértő, hogy a felvétel eredeti és netán nem lesz elég bizonyíték, vagy nem fogadja el a bíróság és felmentés lesz, akkor a szakértő díja téged fog terhelni, ami nem kis költség.

Én amondó vagyok, hogy gondolkodjon el az ember, hogy mi az, amiért érdemes egy ilyen dologba belemenni.

Először úgyis egy személyes meghallgatás lesz, ott hátha elismeri a bűnösségét és megbékéltek, tehát addig biztosan elmennék a helyedben, ha úgy van, de attól tovább jól meggondolnám.

2017. aug. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mennyi kb az a költség?

Több ember előtt lejáratott, szeretném ha valamit kapna ezért ha ilyet csinál.

2017. aug. 11. 20:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Több 10.000 Ft, vagy akár még ettől is több. Attól függ, hogy a szakértő mennyit dolgozik, milyen a felvétel minősége, mennyire könnyen vizsgálható a felvétel, milyen módszerrel vizsgálják, stb. Sok minden függvénye. De nem olcsó dolog. És ha netán nem fogadják el bizonyítékként, akkor pedig marhára nem éri meg neked.
2017. aug. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!