Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Amikor a BTK a kommunista...

Amikor a BTK a kommunista rendszerek nagy nyilvánosság előtti népszerűsítését bünteti, akkor miért nem ül börtönben az a gyerek, aki a tüntetéssorozatot Lenin-fiúnak beöltözve vezette?

Figyelt kérdés

Konkrétan félelmet ébresztenek a kommunisták és rájuk emlékezők bennem (és szerintem minden más jó érzésű emberben is). Mindig a fasizmussal és a nácikkal riogatnak, de míg azok egy nagyon szűk időszakban működtek, addig a komcsikat alig 25 évvel ezelőtt sikerült csak leráznunk magunkról és mégiscsak több mint fél évszázadig gyilkolták az embereket kéjből, különös kegyetlenséggel, előre megfontoltan.


Nácikra szinte senki sem emlékezik, közben a vörös vészkorszakra sokan nosztalgikusan emlékeznek,


mikor az ember úgy elaljasult,

hogy önként, kéjjel ölt, nemcsak parancsra,

s míg balhitekben hitt s tajtékzott téveteg,

befonták életét vad kényszerképzetek.


Legutóbb, a napokban az MSZP-s politikusok emlékeztek jó szívvel erre a korszakra.


UI.: Tudom, hogy Radnóti a nemzetiszocializmusra értette, de a kommunistákról is ugyanúgy elmondhat az, amit ő írt a nácikról.


2015. febr. 23. 18:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem ül börtönben, mert nem a kommunista rendszereket népszerűsítette, hanem a kormány ellen tüntetett.

Azért mégse csukhatják le, mert egy régies öltözékre TE rámondod, h az "Lenin-fiús".

2015. febr. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
"aki a tüntetéssorozatot Lenin-fiúnak beöltözve vezette?" Mutatnál valamit ennek alátámasztására? Én nem láttam ilyent!
2015. febr. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

[link]

Erre gondol.

Amúgy egy igazi kommunista sosem tüntetne az EU mellett.

Ez valami "eurobolsevik".

2015. febr. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy demagóg vagyok, de nekem és sok más józanul gondolkodó embernek a Kiss Soma Ábrahám öltözéke és a Lenin-fiúk / Csekások öltözéke egy és ugyanaz.


Ha valaki Wehrmacht-os egyenruhában feszít, az már kicsapja a biztosítékot, annak ellenére, hogy az rendes hadsereg volt és nem valami terrorszervezet, viszont vörösterroristának (legyen vörös hadsereg vagy valami pártszolgálatos gárda) büntetlenül lehet öltözni.

2015. febr. 23. 19:14
 5/11 A kérdező kommentje:

Kép lemaradt:


[link]

2015. febr. 23. 19:15
 6/11 anonim ***** válasza:

3#


Mutatok valamit:

[link]

2015. febr. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Volt rajta sapka.

Jelentsd fel!

Ha holnap nem lesz rajta, akkor azért is.

2015. febr. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Nagyon fontos. Minden emberben az ismeretlen és a saját képzetei keltik a félelmet, semmi más. Van aki a pincsitől is fél, mert ilyen a természete. Az övé, nem a pincsié. Van aki a medvétől se, mert tudja, mi a teendő, és képes is rá (és ezt is tudja).


Na pont ennyire és ilyen ok miatt kelt félelmet benned a "vörös vészkorszak".

Bennem például sem ez, sem a nácizmus nem kelt félelmet. Mindkettőről tudom,a mit tudnom kell, és mindkettőről tudom, milyen körülmények között jönne létre, azt is tudom, mi lenne akkor a teendőm. Mitől félnék hát?

2015. febr. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kapucnis pulcsi, bőrkabát, sál, sapka, ezért nem lehet elítélni népszerűsítésért, mert nem az.


Mindenkit büntetni lehetne, hiszen ugyanúgy ruhákban járunk, mint az egykori diktátorok, gyilkosok stb., bármilyen szettre lehetne találni hasonlót közöttük.

2015. febr. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Ha valaki Wehrmacht-os egyenruhában feszít, az már kicsapja a biztosítékot"


Inkább az SS-re gondolsz, nem? Az szabályos egyenruha, így könnyen azonosítható, megkülönböztethető minden mástól. A "Lenin-fiús" pedig csak egy hétköznapi ruházat.

2015. febr. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!