Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek az lehetséges...

Szerintetek az lehetséges hogy egy nő megvádol egy férfit azzal hogy az megerőszakolta őt és a férfit lecsukják ártatlanul?

Figyelt kérdés
Én olvastam valami ilyesmit a neten de mar régen nem most és a férfit lecsuktak ártatlanul aztán sok ev után valahogy kiderült az igazság, regen olvastam nem emlékszem mar pontosan hogy volt, de en rettegek hogy ez velem is megtörténik egész életemben szerencsétlen voltam szóval en mar semmin sem csodálkoznék, csajozni se merek ez miatt mi lesz ha kifogok egy ilyen lányt?? Szerintetek ez a sztori igaz lehetett es megtortenhetne akar velem is??

2017. aug. 11. 15:30
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Persze. Mindenféle bűncselekményeknél van ilyen. Van, akit ártatlanul csuktak le gyilkosságért, és nagyon sok van, akit pl. terrorizmusért. Van olyan is, hogy ártatlanul ítélnek el valakit nemi erőszakért. Kell valamilyen értelmes egyensúly az igazságszolgáltatásba. Lehetünk nagyon hiszékenyek, és elítélhetünk mindenkit, vagy lehetünk hiper szkeptikusak, és akkor meg sok bűnös elkerülheti a büntetését. Egyik se jó. Igyekeznek minél több bűnöst és minél kevesebb ártatlant elítélni, de a bíró is csak ember, a tanú is csak ember, az ügyvéd is csak ember, stb.
2017. aug. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen lehetséges. Ami azt jelenti, nem mondhatod, hogy soha nem fordulhat elő. Csakhogy olyant, hogy "soha nem fordulhat elő" semmire sem lehet mondani, mert a jövőt nem ismerjük. De azért nem mindegy, hogy egymillió esetből egyszer fordul elő, vagy tízből háromszor.


A te problémád nem ez, hanem hogy valamiért paranoiás vagy. Ezen egy dolog segíthet, ha orvoshoz mész. Ha nem csajozol, az sem jelent semmit, hiszen hazudni akkor is lehet. Csak akkor tudod ezt megúszni, ha orvoshoz mész és ő bebizonyítja neked, hogy fölösleges félned.

2017. aug. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Nem igazán lehetséges, mert sosem az ártlanságot kell bizonyítani, hanem a bűnösséget.


Bemondásra minden egyéb nélkül azért nem valószínű hogy ezt elhinnék.

2017. aug. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én attól tartok, hogy simán elképzelhető. Gyilkosságért is ültek már ártatlanok.
2017. aug. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Ha egy nő azt mondja, hogy 3 hónapja megerőszakoltad mivel tudsz védekezni ? Ha lett volna külsérelmi nyom az már rég meggyógyult. Két ember szava áll egymással szemben.

A magyar jogszolgáltatást pedig ismerjük. Jó eséllyel bevarrnak. Damu esetében is elég necces volt a vád és simán lecsukták.

2017. aug. 12. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez igy szerintem baromság utolsó, akkor rengeteg férfi börtönben ulne mar ártatlanul ha ez ilyen egyszerűen menne, meg van hazugsagvizsgalo meg pszihologusok meg azért 3 hónap elteltével kicsit se lenne feltűnő senkinek hogy kamu, ezt igy mar nem tudom elhinni.
2017. aug. 12. 08:42
 7/9 anonim ***** válasza:
44%

Példás dolog a pozitív hozzáállás, és az állami igazságszolgáltatásba vetett feltétlen bizalom.

Legyen neked igazad és sose kerülj olyan helyzetbe, hogy megtapasztald egy flusztrált nőként kiégett bírónő döntését.

2017. aug. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos feminizmus van, ez gyakran elő fordul.
2017. aug. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehetséges. Feltéve, hogy a nő tud hamis látleletet és szakértői véleményt produkálni. De ha ez nincs és ő mégis feljelent, akkor ő kerülhet börtönbe hamis vádért. Vagy ha mégis van, de kiderül az igazság, akkor meg pláne. De egy ilyen krimibe illő forgatókönyv esélye gyakorlatilag a nullával egyenlő. Nem olyan könnyű az ilyesmit hamisítani, ráadásul tettestársak és sok pénz nélkül nem megy.
2017. szept. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!