Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyar állampolgárként hogyan...

Magyar állampolgárként hogyan lehet kérni egy törvény létrejöttét?

Figyelt kérdés
Jó, nem nagyon értek ehhez, de van valamilyen lehetőség ilyesmire? Hogy én, mint civil ember, kérvényezzem (vagyis megpróbáljam kérvényezni, vagy ilyesmi), hogy egy (amúgy Németországban is életben lévő) törvényt bevezessenek idehaza is.

2017. aug. 12. 00:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
kezdeményezz népszavazást, vagy beszélj a választott képviselőddel.
2017. aug. 12. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Megkeresed az országgyűlési képviselődet.

Ha ő egyetért az indítvánnyal és a pártja is támogatja, akkor beadhatja a javaslatot az országgyűlésnek. Ott először egy bizottság dönt arról, hogy tárgyalják-e a javaslatot. ( tárgysorozatba veszik-e mint önálló képviselői indítványt )

2017. aug. 12. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2017. aug. 12. 01:31
 4/8 anonim ***** válasza:
Miről szólna, ha nem titok?
2017. aug. 12. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Csendhaboritas, nyugodt alvashoz valo jog. Ezzel kapcsolatos torveny kibovitese, mert hianyos. Nem az idotartamaval kapcsolatos. Ennyit mondok. :)
2017. aug. 12. 13:11
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
ilyennel szerintem az önkormányzathoz menj, habár semmi konkrétat nem írtál, rendeletben szabályozhatnak bizonyos dolgokat.
2017. aug. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, ott kezdem majd. Köszönöm. :)


Egyébként szándékosan nem írtam konkrétumot, mert annak nincs értelme, hogy itt valaki elkezdje a nemtetszését kinyilvánítani felém (holott ő maga nincs a helyemben). :) És vitázni nincs értelme itt személytelenül. :)

2017. aug. 12. 15:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem ítélünk el, sok sikert! :)
2017. aug. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!