Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » OMFF bejelentésnek van értelme...

OMFF bejelentésnek van értelme ha úgyis kiderül ki volt a bejelentő és kirúgnak miatta?

Figyelt kérdés

Ha a munkahelyen csak engem ér bizonyos jogszerűtlenség (jogtalanul levont pénz) akkor elvileg bejelenthetem a munkáltatót az OMFF-nél. Aki ugye a bejelentő személyét nem adja ki a munkáltatónak. De ebben az esetben 1 pillanat alatt rájön a munkáltató úgyis ki volt a bejelentő, hiszen pistikétől levontak, majd jön az ellenőr és ellenőrzi épp pistike dolgait---- no comment.

Ebben a szituban van értelme egyáltalán a bejelentésnek?

Hiszen az ellenőr jön vizsgál és keményen büntet majd, ami nagyon szép de aztán másnap engem meg kirúgnak valami mondvacsinált kamuval-úgyis ez lesz.

A jogtalanul elvett pénzt meg lehet megkapom még utoljára mielőtt kirúgnak. Sokra megyek vele ha állásomat meg elbukom.

Ebben a szituban van értelme a bejelentésnek?


2017. aug. 16. 15:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem derül ki.
2017. aug. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Sokra mész az állásoddal, ha nem fizetnek ki rendesen. Vagy neked nem kell pénz, elég a tudat, hogy van állásod?
2017. aug. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

"Sokra mész az állásoddal, ha nem fizetnek ki rendesen"



Hát kérlek.... addig amíg itt keresek X ft-ot és abból levonnak az még mindig több mint az a NULLA forint amit munkanélküliként keresnék.


Mert az hogy nem fizetnek ki az nem azt jelenti hogy semmit se fizetnek csak azt hogy nem annyit ami járna...

hasukra ütnek és 20.000 levonás mert .... mert csak.

mert miért ne. indoklás nincs nem is lelehte mert mégis milyen indok lehetne.

2017. aug. 16. 15:44
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Ettől függetlenül mégis azt látom, hogy foggal-körömmel ragaszkodsz egy olyan munkahelyhez, amelyik szándékosan szívat, nem fizet ki rendesen. Ez ilyen magyar szokás szerintem, sőt már-már le is nézzük azokat, akik nem szívnak valamivel a munkahelyükön. Mit lát most a munkáltató? Ezt az embert lehet szívatni, úgyis itt dolgozik, még olcsóbbért is. Ameddig mindenki fosik attól, hogy elveszti a munkahelyét, viszont közben meg nyeli le a szart, addig nem fog érdemben megváltozni a munkáltatók hozzáállása.
2017. aug. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ez mind mind nagyon szép eszmefuttatás csak tudod ha jön a villanyszámla azt bizony valamiből be kell fizetni!


Szóval nagyon szép gondolatok hogy ne hagyd magad meg állj ki magadért stb de azt mondd meg nekem: vajon az elmű mit mond majd ha nem fizetem be a számlát mert nem lesz munkám se?


Tuidod nem túl népszerű az emelkedett suzuperokosok szemében ez a pórias rögvalóság tálalása... de ez van.

Kiállok magamért oké kirúgnak mint a sz***rt és akkor???

2017. aug. 16. 16:03
 6/12 A kérdező kommentje:

"Mit lát most a munkáltató?"


Megmondjam mit lát a munkáltató?


megmondom!!


Azt látja hogy kollega 2 hete felmondott és még le se járt a felmondási idő és már volt ember a helyére. Ezt látja.

Tudja az hogy ha engem kirúg /elüldöz és magamtól megyek el, akkor 1-2 hét és lesz ember. Érdekli azt maradok vagy nem? Kirúg és új ember felvéve és csók.

2017. aug. 16. 16:06
 7/12 anonim ***** válasza:
Akkor már csak egy kérdésem van: minek írsz ki kérdést, ha előre eldöntött véleményed van és magasan tojsz a válaszolókéra? Akkor szenvedj tovább a rabszolgamunkáddal, legyél boldog vele. Ezért tart itt ez az ország, mert a sok megalkuvó lapít és nyel ahelyett hogy kiállna magáért.
2017. aug. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Nekem is csak egy kérdésem van, csak egy!!


1. Ma kiállok magamaért

2. Holnap kirúgnak

3. Holnaputn kenyeret kell venni a boltban. Miből?


Na ennyi a kérdésem csak. Amíg erre nincs válasz addig semmire sincs.

2017. aug. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

ha "jogtalanul" vonják le a fizetésed, akkor menj és jelentsd be a munkaügyi felügyelőségnél..

de gondolom jogos az, max nem értesz vele egyet.

2017. aug. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Tudom nem szeretik egyesek a pórias rögvalóságot de ha kirúgnak mehetek hozzád enni lakni?

Mert egy fillérem nem lesz meló nélkül.

2017. aug. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!