Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki Amerikai-Magyar...

Ha valaki Amerikai-Magyar kettős állampolgár, behívhatják esküdtnek?

Figyelt kérdés

2017. aug. 17. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen. Minden amerikai àllampolgarsàggal rendelkezőt behìvhatnak. Kötelező is. Csak akkor ùszhatò meg, ha bizonyìtod hogy mondjuk nem megy annyira az angol, hogy ilyen-olyan ügyekben dönts. Vagy betegsèg, stb.
2017. aug. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
Ha van ottani lakcímed, ugyanis az esküdti nyilvántartások helyi szintűek, nem fognak Floridából Alaszkába berendelni, csak városon, ill. annak vonzáskörzetén belül.
2017. aug. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

persze

en is kettos polgar vagyok es behivtak, szerencsere nem kellett bemennem, csak "on-call" kellett lennem egy hetig, vagyis minden reggel be kellett jelentkezni a weboldalra, hogy megnezzem, hogy be kell e menni szemelyesen vagy sem

szerencsere nem kellett igy teljesitettem a kotelessegemet es most egy evig megint nem hivhatnak be

nagyon szopatos tud lenni, ha pont kivalasztanak es egy olyan ugyre kell bejarni ami hetekig/honapokig elhuzodik...

2017. aug. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Ha nem szavaztál, akkor nem hívhatnak be
2017. aug. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Ha nem szavaztál, akkor nem hívhatnak be" Mi vaaaaan?????


Semmi koze a kettonek egymashoz. Tevedesben vagy ha azt hiszed hogy van.

En nem vagyok regisztralva, hogy szavazni menjek, de ez nem tartotta vissza a birosagot, hogy kikuldjek a 'behivot'.

A birosag a DMV adatbazisabol valasztja ki az eskudszeki tagokat, ezert elofordul sokszor, hogy aki meg csak zoldkartyas az is kap behivot, hiszen van jogsija, benne van a rendszerben.

A szavazati adatbazis mas. Oda be kell regisztralni a lakhelyedhez megfelelo cimre.

2017. aug. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Igen. En kettos allampolgar vagyok, es hivtak mar be.
2019. márc. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!