Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez törvényes amit a bkk...

Ez törvényes amit a bkk csinál? Hogy lehetséges ez?

Figyelt kérdés

A történet:

Tanultam a bkk nál majd közös megeggyezéssel felmontam.

tanulmányi szerződés megszegése címen 30.000 ft- ot kifizettettek velem. Úgy voltam vele hogy hát igen ez van ki kell fizetni. ezt én meg is tettem.

eltelt egy év mire kijött egy csekk. ugyan ez az összeg ugyan ez az ügy. felvettem a kapcsolatott a bkk val elküldtem nekik a csekk fényképét.

a következő választ kaptam:

"Tisztelt XY!


Köszönöm levelét. Természetesen nem kell mégegyszer befizetni a csekket, csak az eredeti fizetési felszólítást kellett helyesbíteni, mert egy törvényi hivatkozás hiányzott belőle. Kérem, tekintse semmisnek megkeresésünket."


Én megnyugvón éltem az életemet mire egy behajtó cég ugyanezzel a tartozással EGYBŐL írván hogy 15 nap múlva be szándékozzák hajtani a tartozást. természetesen gyors telefonok hada térti vényes levél felad a fénymásolatokkal majd a levelem után 1 hónappal válaszoltak hogy a bkk t megkérdezték és nem tartozom semmivel.


Na most a kérdés: Törvényes az hogy a bkk egy befizetett tartozás miatt egy külsős cégnek ki adja a személyes adataimat, illetve már egy befizetett tartozás miatt zaklat engem 2 éve, illetve ezzel engem megkárosít? mert hát a leveleknek telefonoknak is van költsége ide oda eljárni bkk ra meg miegymás. illetve az hogy az elmúlt 2 évben 3 olyan tartozás miatt kerestek meg ami nem is volt igaz? mert volt olyan hogy egy 2 éve ellopott személyigazolvánnyal büntettek meg (ezt 2 szer szerették volna behajtani), az oktatásomat 3 szor abból 1 szer jogosan amit fizettem is.

lehet valamit ennek értelmében csinálni? van értelme tovább vinni az ügyet, mert nem szeretnék meg az elkövetkezendő 3 éveben ezzel foglalkozni még 3 szor 4 szer....

előre is köszönöm...


2017. aug. 23. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Dehogy, személyes adattal visszaélés bűncselekmény. Vidd perre és kérjél kártérítést ettől a mocskos cégtől.
2017. aug. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
én is ezen gondolkozom nagyon.... sztem bemegyek a rendőrségre.... vagy nem tudom hogy ingyenes jogi tanácsadásra hova lehet menni 4.kerületbe?
2017. aug. 23. 15:42
 3/9 anonim ***** válasza:

Kérdező te nem ebben az országban élsz és tapasztalsz.


Ez egy közönséges silány munkavégzés. Ezer meg ezer ilyen van. Megkockáztatom, lassan már más nincs is. Silány munkát nem lehet perelni. Az ügyész, az ügyvéd, a bíró is silány munkát fog végezni. Belekerülsz egy malomba, amiből sose szabadulsz.


Nem kell itt rögtön törvényességre hivatkozni. Ebben az országban évek óta nincs törvényesség.

2017. aug. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3.mondtanal felment a pumpa ,rohadjon rájuk a nadkerites . Mindegy milyen módon csak megalázzák az embert.
2017. aug. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hagyjad már a jogi baromságodat :D


SEMMI nem fog történni, csak járkálhatsz a bíróságra isten tudja, meddig.

2017. aug. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolso:ettől félek én is de most 3 évig bizonygassak egyfolytában? Panaszt írni fogok a bkk nak...
2017. aug. 23. 16:44
 7/9 A kérdező kommentje:
Csak utánna hogyan lesz tovább...
2017. aug. 23. 16:45
 8/9 anonim ***** válasza:
Perre viheted természetesen viszont és egy per hosszadalmas 30 ezer forintott vesztettél de ha perre viszed a per költségei ennek a százszorosa 30 ezer forint végett nem ér annyit
2017. aug. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Dehogy, személyes adattal visszaélés bűncselekmény. Vidd perre és kérjél kártérítést ettől a mocskos cégtől."


Ne vidd perre! Megoldódott a dolog, ne perelj be senkit! Nem lett belőle károd, nem tartoznak ők se neked, te se nekik!

2017. aug. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!