Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Törvényes az, ha valakit...

Sampiiika kérdése:

Törvényes az, ha valakit azért nem alkalmaznak egy egyszerűbb munkahelyen, mert ki van tetoválva? (A többi lent)

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy az egyik ismerősöm ki van tetoválva és fültágítója is van, de egy egyszerűbb munkahelyre se veszik fel. (gondolok itt a gyári munkára)Sajnos, már nagyon sok helyen próbálkozott, és arra gondoltam, hogy ez nem törvénybe ütköző? Mert benne van a törvényben az "Egyenlő bánásmód" követelménye. Szeretném, ha normális válaszokat adnátok. Előre is köszi: L/14

2013. aug. 16. 14:12
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
75%
Igen, törvényes. Ismerősöd olvasgathatna gyakrabban is törvényeket, nem csak akkor, ha úgy érzi, hátránya származik valamiből.
2013. aug. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
91%
De igen, de ha nem veszik fel ugyse az lesz az indok h tetkó miatt vagy egyéb, csak simán h nem felelt meg.
2013. aug. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. aug. 16. 14:30
 4/27 anonim ***** válasza:
77%

Törvényes, végül is soha egyik cég sem mondja ki, hogy A tetkója vagy a fültágítója miatt nem alkalmazzák. Egyszerű "Nem felelt meg" elutasítást kap, és ezzel semmit nem tud kezdeni.

Nagyon nehéz lenne az ismerősödnek bárkinek is panaszkodnia, hogy egyéni bánásmód miatt nem alkalmazzák..

2013. aug. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
65%
Ha kimondja, akkor is törvényes. Ugyanis csak bizonyos szempontok szerint nem engedi a törvény a hátrányos megkülönböztetést. Tehát pl. a faji hovatartozása miatt nem szabad elutasítani. A rondasága miatt nyugodtan.
2013. aug. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
És szerintek ez igazságos?
2013. aug. 16. 15:22
 7/27 anonim ***** válasza:
69%
Igazságos hát. Itt nem arról van szó, hogy egy balesetben megégett mondjuk az egyik füle, hanem arról, hogy egy idióta, aki kivarratta magát meg kitágította a fülét, mint egy retardált. Senki nem kötelezte rá, hogy úgy nézzen ki, mint egy cirkuszi bohóc. Ez által érthető, hogy kutya nem akarja alkalmazni, mert zavarná a kollégákat, az ügyfeleket... Valahol a pult mögött egy "ilyen" csóka állna inkább kifordulnék az üzletből.
2013. aug. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem igen. Mindenki maga dönti el, hogy neki a fültágító a fontosabb, vagy a munkahely. Tetoválásoknál is inkább csak a nagyon elborultakkal lehet a baj, mégis miért részesítsem esetlg én mint munkaadó egyenlő bánásmódban azt, aki rávarratja magára, hogy "hülye vagyok"? Nyílván nem ez lesz rajta, de a nagyon szélsőséges tetkók ezt kommunikálják a világ felé - egy átlag tetovállásal valószínűleg semmi baj nem lenne.
2013. aug. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

És mégis hogyan bizonyítja, hogy azért nem vették fel?

Én jártam már úgy, hogy 3 körös állásinterjú után nem vettek fel. Senki nem indokolta, hogy mi volt az oka, még annyit sem írtak, hogy bocs, de nem téged választottunk.


Oka lehetett:

-vidéken lakom (hátrányos megkülönböztetés)

-elmúltam 40 (hátrányos megkülönböztetés)

-van 2 kicsi gyerekem (hátrányos megkülönböztetés)


De lehet, hogy szimplán csak talált nálam jobbat. Mivel nem indokolják meg, nem lehet tudni.

De szerintem a fent leírtak is bőven benne vannak a pakliban. Szerinted ez mennyire igazságos? Én hova forduljak?

2013. aug. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
7-8-as válaszolóval teljes mértékben egyetértek! Jól mondják!!
2013. aug. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!