Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Átvertek az ország egyik...

Átvertek az ország egyik legnagyobb használt autó kereskedő cégnél. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Szóval vásároltam egy autót. Azt mondták, hogy teljesen törésmentes, csupán két ajtó volt fényezve az autón kisebb meghúzás miatt. Az első héten, amikor nálam volt az autó furcsa hangokat adott ki. Visszavittem. 2 hétig állt a szervízben, majd közölték, hogy nem tudják mi a baja, vigyem máshova és beszállnak a javítási költségekbe. Elvittem egy szervízbe, ott is állt egy hétig. Ott is közölték, hogy nem tudják mi a baja. 1 hónapja vásároltam ekkor az autót, 3 hetet állt szervízben, a maradék egy hetet a garázsban, amíg arra vártunk, hogy sorra kerüljön a szervízben. Elegem lett, elvittem egy kereskedésbe, hogy eladjam. Közölte a kereskedő, hogy alvázszám alapján lekérdezték az autót, és gyakorlatilag totál károsra volt törve. Szóval átvertek, hiszen törésmentes, hibátlan autóként vettem. A kereskedés még nem tudja, hogy mindezt tudom. Annyit ajánlottak fel, hogy visszavásárolják a vételár 90%-ért, mert több mint egy hónapot használtam. Ami nem igaz, hiszen szervízben volt. Mik a lehetőségeim? A teljes vételárat szeretném visszakapni + az átírási költségeket. Ha visszaadom nekik 90%-ért, utána még van lehetőségem perelni a maradék 10%-ért?

2017. aug. 25. 22:57
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
AAA autó? :)
2017. aug. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Pereskedést nem javaslok, mert baromi hosszú lesz a folyamat, és nem biztos, hogy nyersz, ugyanis hogyan bizonyítod, hogy a kereskedő ismerte a kocsi előéletét. Megprobálhatsz rájuk ijeszteni, de mivel nagy kereskedésről van szó (gondolom, az AAA) vannak ügyvédeik, és nem nagyon fognak megijedni. Akármilyen bosszantó, de szerintem még örülhetsz a 90 százaléknak. Fogd fel tanulópénznek, ugyanis a márkakereskedésnél még a vásárlás előtt informálódhattál volna.
2017. aug. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

nem ők azok.


Leginkább arra mennék rá, hogy nem tudták a hibát kijavíttatni és ebben az esetben úgy tusom, hogy kötelesek visszavásárolni.

2017. aug. 25. 23:09
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Hibás teljesítés a címszó amit te keresel. Fordulj a fogyasztóvédelemhez illetve a békéltető testülethez.
2017. aug. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jah és van egy állapotfelvételi lapom, ami szerint ők átvizsgálták az autót és teljesen rendben van. Szóval akkkor azt hamisították?
2017. aug. 25. 23:12
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Nem feltétlenül hamisítottak. Látod, voltál másik szervízben is, és ott sem tudtak mit kezdeni vele. Ha nem mennek próbaútra, lehet, hogy teljesen jónak tűnik az autó. Nem verhetsz rá mindent a kereskedőre, mert valószínűleg volt lehetőséged átnézni/átnézetni a kocsit vásárlás előtt, talán még próbaúton is voltál. Szóval a jogi utat én neccesnek érzem, de megér egy kérdést olyan ügyvédnél, aki járatos az ilyen ügyekben.
2017. aug. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki, hogy kereskedésből vetted és NE fogadd el a 90 százalékot. Ha egy tőlük független szzerviztől, lehetőleg márkaszerviztől a kezedben van egy szakvélemény, miszerint totálkáros volt az autó, az eladó köteles 100 százalékon visszavenni, ha azt kéred. A törvény szerint fél éven belül vélelmezni kell, hogy a kereskedő tudott a hibáról és ezt ők is tudják, fizetni fognak mielőtt perre viszed. Ha nem, keress fel egy szakosodott ügyvédet és ő írjon egy levelet. Ha akkor sem fizetnek, mehet a per. Hosszú lesz, de neked fognak igazat adni.
2017. aug. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
31%
Én elfogadnám a 90%-ot, nem tudom mennyiért vetted az autót, de max buksz pár száz ezret, ennyit nekem nem érne meg a pereskedés, rohangálás, utánajárás, na meg a végén lehet többet költenél ügyvédre, mint az a 10%, amit nyernél.
2017. aug. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
a 90%-ot fogadd el, sokkal többet el fogsz költeni csak a per megindítására és akkor az hagyján h megvannak a saját rafkós ügyvédei, de azt se tudhatod, milyen korrupciós kapcsolataik vannak a bíróságon, és aztán a végén még te fizethetsz milliókat, az autó meg marad nálad.
2017. szept. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%

Mikor tanuljátok már meg végre hogy neppertől nem veszünk autót? Azt se szabad elhinni amit kérdeznek. Ezek tanulják a csalást. Odamész, megkínálnak kávéval meg 100%-ban segítőkészek és kedvesek és elhitetik veled hogy az autó amit kinéztél a legjobb vétel a világon és még aznap huszan mennek megnézni, szóval vedd meg. Aztán mikor beüt a sz*r és rájön az ember hogy bizony átverték akkor meg a kedves segítőkész nepperből egy bunkó szemétláda lesz, azaz megmutatja milyen valójában. A pénzedet meg cseszheted mert az apró betűs részekben biztosítja be magát hogy attól a perctől fogva hogy átvetted a kulcsokat, nem reklamálhatsz.

Nem kell sajnálni a pénzt és elvinni a kiszemelt autót márkaszervizbe átnézetni. Lehet buksz rajta pár tízezret de megspórolsz magadnak többszázezret/milliót.

Márkakereskedésből kell venni használt autót, ott valóban bevizsgált és jó állapotú autókat lehet kifogni és a garanciát is megkapod rá. A nepperek roncstelepeit mindet bezáratnám (tisztelet a nagyon kevés kivételnek).

2018. jan. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!