Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 5 éves VW Golf vagy egy...

Egy 5 éves VW Golf vagy egy új Dacia Logan a jobb vétel?

Figyelt kérdés

190 ezer km van a Golfban, márkaszervizben rendszeresen karban tartott, nagyon jó állapotú, 4 légzsák, téligumi, klíma, ABS, szervokormány stb.


A Daciaban csak két légzsák van, illetve külön kell hozzá venni téligumit, de a főbb extrák ugyanazok, mint a Golfban.


Mint a kettő 2 millió 300 ezer.


Szerintetek?



2017. júl. 18. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem gondoltam volna, hogy ezt egyszer leírom, de ebben az esetben a Dacia. Garancia, null kilométeres az utolsó csavarig, ezek elég nyomós érvek... Nagyon jó autó a Golf, de kicsit sok a 190 ezer...
2017. júl. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak a Dacia. Ennyi km-nél már szépen jönnek elő a bajok. De egy új autó az bizony új autó.
2017. júl. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem el, 2 evvel ezelott egy az egyben ebben a helyzetben voltunk. En egy uj Logant szerettem volna, baratnom egy hasznalt Golfot(akkor pont 5 eves volt, annyi hogy "csak" 84 ezer kilometerrel). Vegul o nyert, de utolag (lassan 40 ezer kilometer es Europa haromszori atszelese utan) nem bantam meg. Sokkal kenyelmesebb es kellemesebb a Golf. A felszereltseg is elegge kulonbozik, nekunk az alapmodell van, ami gyakorlatilag nem all messze a fullos Logantol. Persze nem akarom szidni a Logant sem, rengeteget hasznaltam a Golf elott, ugyanis a faternak is az van es volt egy szolgalati is, de kenyelemben es vezetesben szerintem messze alul marad. Javasolnam, hogy ha lehetoseged engedi, probald ki mindkettot, az a biztos.
2017. júl. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Utolsónál a pont. nagyon csábító a null km, garancia stb, de azért egy Logan a bányászbéka segge alatt van minden tekintetben a Golf-hoz képest.

Próbáld ki mindkettőt, ha tudod nélkülözni azt a pluszt amit a Golf nyújt akkor viszont Dacia

2017. júl. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha a Golf valóban mindig időben ment a márkaszervízbe, akkor a VW szavatosságot vállal. Azaz méltányossági alapon ha egy alkatrésze jóval a csereperiódusa alatt megy tönkre rendeltetésszerű használat mellett, akkor a javítási és csereköltségek egy részét (ritkább esetben az egészet, pl visszahívásnál) az importőr vagy a gyár állja.


Nekem pl a klímakompresszort kellett cserélni szinte rögtön a kocsi megvásárlása után, pedig minden patika állapotúnak tűnt. Az új alkatrészek árának felét a gyár állta, pedig 4,5 éves és 136e km-es volt a kocsi.


Tehát a Golf esetében is van valamekkora védettsége az embernek, bár közel sem annyi, mint az új autónak.


Én jó alaposan szemügyre venném a Golfot, kipróbálnám, saját költségre alaposan bevizsgáltatnám és ha az derül ki, hogy csak a szokásos dolgokat érdemes újra cserélni (olaj, szűrők, vezérlés, fékek, gumiabroncsok), akkor a Golfot választanám. Ne feledd a Golf költségeibe ezen cserék árát is beszámítani, mivel nem érdemes halogatni őket!

2017. júl. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tegnap vezettem egy Logan MCV-t. Régi Merci után is azt mondom, már megugorja azt a szintet hogy bevállalnám. Új autó mégiscsak új, 5 év garancia és egyébként szuperül működik, jó a váltó, motor, minőségérzet is rendben van, a futómű meg 5 csillagos.
2017. júl. 29. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!