Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az első házasságra most...

Orynk kérdése:

Az első házasságra most télleg 350. 000ft. Ot fizet az állam?

Figyelt kérdés
Most hallodtam csak nem tudom hogy mennyire hiheto ez a hir.

2017. aug. 27. 16:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem így van pontosan, hogy odavágnak ennyi pénzt annak, aki most házasodott.

Létezik első házasok adókedvezménye, amit adóköteles jövedelemből tudnak adóalapot csökkentő tényezőként igénybe venni azok, akik friss házasok, így több pénz marad a zsebükbe, mivel igényelték ezt a kedvezményt. Persze már aki igényelte.

Ugyanilyen adókedvezmény a családi adókedvezmény, amit ugye azok tudnak igénybe venni, akiknek gyereke vagy gyerekei vannak.

2017. aug. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Aha értem csak az unokaöcsém ismerose elvilegy ugy kapta meg egy hónap eltelte után egyben szóval ezért nem értem ezt hogy mi.
2017. aug. 27. 16:27
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az adókedvezményt lehet havonta igénybe venni, illetve az éves adóbevallás után egyben. De mondom, ezt nem csak úgy odavágják valakihez. Tehát kell lennie adóköteles jövedelemnek, illetve persze igényelni kell és nyilatkozni róla, hogy ki milyen módon veszi igénybe (havi szinten, vagy egyben).
2017. aug. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!