Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az első felsőoktatási képzést...

Az első felsőoktatási képzést az állam támogatja?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, hogy igen. Igaz ez? És ha igen, akkor a felvételi ponthatároknál melyiket kell néznem, az államilag támogatottat vagy az önköltségeset?

Köszönöm!


2017. márc. 9. 12:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, támogatja. 12 félévet vehetsz igénybe,. Felvételinél akkor vehetsz rész állami képzésben, ha elérted az adott szakon a ponthatárt. Vannak központi ponthatáros szakok(pl. orvosi, gyógyszerészeti, pénzügy és számvitel,stb. asszem 41 szak),ahol adott a minimumponthatár. Az alatt államira esélyed nincs bejutni. Egyéb esetben minden évben más ponthatár alakul ki.


Milyen szakra mennél és mennyi pontot vinnél?

2017. márc. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Meg van adva hogy az állam hány félévet támogat, amit több szakon, egyetemen elhasználhatsz, de ez csak akkor érvényes, ha államira vesznek fel. Ami úgy lehetséges, hogy jelentkezéskor azt jelölöd meg. A ponthatár minden évben más, mert az adott évben jelentkezők eredményeitől függ. Tegyük fel hogy az önköltségesnek 420 a ponthatára, az államilag támogatottnak meg 450, neked 455 pontod van, de te csak az önköltségesre jelentkeztél, akkor arra fognak felvenni, nem az államilag támogatottra.
2017. márc. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Óvodapedagógus, vagy csecsemő- és kisgyermeknevelő. Nem tudom mennyi pontom lesz, igyekszem, hogy minél jobban sikerüljön, de olyan 340 körül számoltam, és van egy középfokú nyelvvizsgám, úgy tudom az is ad pár pontot, meg egy szakmám is van.

És ha államilag támogatottra nem sikerül bejutnom, mert nem lesz elég pontom, akkor önköltségesre tudok még jelentkezni, vagy várnom kell a következő évig?

2017. márc. 9. 14:22
 4/6 anonim ***** válasza:
Megjelölöd első helyen az államilag támogatottat, másodikon pedig az önköltségest.Ha nem jutsz be államira, akkor még bejuthatsz önköltségesre.
2017. márc. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2017. márc. 9. 14:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Amúgy még van esélyed szeptemberben kezdeni, de csak önköltséges formában.Figyeld majd a pótfelvételi eljárást (augusztus) és ha lesz pótfelvételin a szak, akkor tudsz jelentkezni.
2017. márc. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!