Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogilag mi fog történni?

Jogilag mi fog történni?

Figyelt kérdés
Szóval a szüleim 12 éve válnak én anyukámmal húgom apukámmal van ritka egy mocskos válás hazugság hazugság hátán az egész már milliókban a legnagyobb cirkusz persze a vagyon elosztáson van. Anno elkezdték egy "közös" ház építését amibe mindketten áldoztak (apukám az örökölt házát adta el )anyukámat szülei pénzelték. A lényeg ezen a házon van a cirkusz de kb. mindkét fél egy féreg (szeretem mind 2 őt de azon vannak hogy a másik meghaljon kb nem tisztelik egymást ) nem hajlandóak egymással beszélni ezáltal közös meg egyezés kizárva mind kettő mindent akar persze vannak itt komoly befolyások is apukám 40 évesen ezredesként ment nyugdíjba picit befolyásos ember ahogy említettem egyik fél se játszik tisztán azaz elő életükben is ismerték és ki is használták a kis kapukat...anyukám szociális dolgozó neki a gyerek el helyezésnél volt nagy benyomása a húgom 1 éve ment el apukámhoz jogilag még mindig anyához tartozik csak megbeszélte anyával hogy elmehessen (hozzá teszem minket gyerekeit mind kettő szeret nagyon) NA de vissza a házhoz mi ebben a házban élünk anyámmal ez a ház nemvolt lakható állapotban mikor apukám már elköltözött ezt anya a saját pénzéből rendezte be stb valahogy papíron anyának több % (60-40) ban van köze a házhoz van még rajta 2 millió hitel (az utolsó 2 évben úgy érzem apukám komolyan elkezdett dominálni és sokszor lehetetlen helyzet elé állította anyukámat haragszok is apára e miatt ) de szerintem anya most rossz döntést akar hozni mert azt mondja hogy csak a hitel (amit apukám is fizet ) ami apukámat még a házhoz köti és anya el akarja adni a saját házát (ami egy fix hitelmentes ház ami csak az övé) és abból rendezni gyorsan a hitelt és rám íratni a házat ( nem értek a törvényekhez ennyire mélyen ) de anya valami olyat magyarázott hogy apa tőlem nem vehetné el a házat mert gyereke vagyok és nem tudom nem vágom a törvényeket eddig nem is voltam nagyon bele vonva de van egy érzésem hogy anyukám csak arra játszik hogy apukámat egy olyan helyzet elé tolja hogy ha ő most a saját gyerekétől el veszi a házat akkor kb az utcára küldi és ezt nem akarom mert ebből semmi jó nem lesz hülyeségnek tartom hogy anya a saját házát el akarja adni (amúgy ez az egész válás nagyon bonyolult ha itt akad valami olyan ügyvéd vagy jogász aki tudna nekem segíteni én mind a 12 évet levezetem neki ) a másik volt hogy az a ház amiről a per megy ki volt adva albérletbe és ezért apukám valamit utólag intézett amit a bíróság jóváhagyott de úgy hogy azt el kellett volna fogadtatni valami (gondolom ezzel foglalkozó szakértőkkel ) akik átnézik jogos e de ez kimaradt itt a bíróság is hibázott de meg is büntették érte apukámat mert nem tudom milyen használati költséget vonattatot anyukámtól 2 hónapig a fizetéséből ez kb ilyen 80 ezer forint volt erre anyukám ügyvédje azt tanácsolta hogy pereljük a bíróságot kb tiszta vicc az egész de tönkretette a családomat a kapcsolatomat a húgommal az apukámmal antiszociális ember lettem de ritka pozitív gondolkodású és jó kedvű de nem mondanám szorosnak a kapcsolatom bárkivel kivéve nagymamámmal és a barátnőmmel... a kérdésem összefoglalva hogy akkor anyukám hülyeséget csinál most ? perelhető a bíróság ?Belemenjek hogy rám írassa? Így elvehetik tőlem a házat?

2017. aug. 30. 17:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de vesszők nélkül olvashatatlan és érthetetlen a leírásod. Pedig megpróbáltam, de én ezt ki nem bogarászom.


Vesszőt használni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem.

2017. szept. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!