Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Csalás áldozata lettem,...

Csalás áldozata lettem, tettem feljelentést, és azt tanácsolták (papírt is adtak hozzá), hogy menjek be az áldozatsegítő szolgálathoz. Mi fog történni?

Figyelt kérdés

Lakhatasom van, enni, utazni tudok, létfentartashoz szükséges dolgaimat meg tudom oldani.

100 ezer forintomtól kopasztottak meg, de van még felretett pénzem.


Ilyen esetben is számíthatok valamiféle részleges kártérítésre?

Rendőrségen azt ajánlották kicsit rá is játszhatok, hogy gyalog mentem, vegyek fel ócskább ruhát, de nem tudom, félek ebből baj lesz.


Valaki járt már itt? Mire számítsak?


2017. aug. 23. 10:00
 1/3 anonim ***** válasza:
60%

Kétlem, hogy ilyenre adnának kártérítést. Mégis milyen alapon? A konkrét esetet nem írtad le, de alig tudok elképzelni olyan helyzetet, amiben puszira adnak pénzt.

A dolog külön pikantériája, hogy te ehhez az áhított kártérítéshez csalás útján próbálnál hozzájutni. Igen, amit leírtál, az is csalás lenne, hiszen hazugsággal, a tények megmásításával jutnál anyagi előnyhöz. Ennek erkölcsi felelőssége alól az sem ment fel téged, hogy a fondorlatoddal "csupán" a saját károdat kívánod enyhíteni, és effektív hasznod nem származik belőle. Szóval ha van egy csöpp lelkiismereted, akkor kizárólag a tényeket ismerteted majd ott, ahonnan a kártérítést várod.

2017. aug. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Akkor van kártérítés csak, ha mentik a felelősöket, vagy túl sokat tudnának ártani, ha beszélnek!
2017. aug. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de értékelni sajnos nem tudtam őket.

#1: látszik, hogy te még nem voltal ilyen helyzetben de azért okoskodsz. Legalább akkor a szöveget olvastad volna végig. Azt írtam, magam sem tartom jó ötletnek ha úgy mennék be, ahogy ajánlottàk.

De valamiért neked ebből az jött le hogy én "vissza akarom csalni" a pénzem. Hát nem. Elmondtam az igazat. Ahogy azt minden rendes ember tenné ilyen esetben.


És jár érte kártérítés, bizony, méghozzá addig, amíg kézre nem keritik a tettest és vissza nem szolgáltatják a pénzem. Ezesetben nekem is vissza kell majd adnom a kártérítés összegét.

2017. aug. 23. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!