Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerződésmódosítást nem írom...

Szerződésmódosítást nem írom alá és mondjak fel? De miért én-valaki felvilágosítana?

Figyelt kérdés

Valaki elmagyarázná nekem ezt?

Munkáltató szerződésmódosítást adna mely számomra kedvezőtlen változásokat tartalmaz.

Én közlöm hogy nem írom alá. Ő erre közli hogy akkor mondjak fel. Várja a felmondásom.

De miért mondanék ÉN fel?

Van egy futó érvényes határozatlan szerződésem adott feltételekkel. Ha ezekkel a feltételekkel nem tud tovább foglalkoztatni, akkor bocsásson el. Ő engem és nem én mondok fel!

Mondjon fel és fizesse szépen a felmondási időt melynek fele alól fel is vagyok mentve a munkavégzés alól és mivel 6+ éve itt vagyok így végkielégítés is jár!

Miért mondanék ezekről le?

Mi lesz ha nem írom alá (mert nem fogom!!) és ő várja a felmondásomat de ő nem mond fel nekem ugyanakkor az új feltételek már élnek ha aláírtam ha nem a módosítást....

Ez lenne, ebben kérnék helpet!!!


2017. aug. 30. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Pont ez a célja ,tudja hogy fizetni kell csak nem akar . Szánalmas . Neked az jár (járna) . Nem mondanék fel,csak ugye van olyan tróger aki fegyelmi eljárás során küldi el a dolgozót. Közös megegyezéssel gondolom szintén nem akar elküldeni. Neked ugye ez 4 hónap fizetés ,persze hogy nem akarja . Jogi fórumok esetleg nézd meg mit írnak ,talán lesz hasznos infó.
2017. aug. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Munkaügyi biroság!
2017. aug. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyelőre nincs mivel oda menni... nem írtam alá még állásban vagyok.... egyelőre sakk-matt
2017. aug. 30. 18:45
 4/6 anonim ***** válasza:
A "patt" kifejezést keresed, nem sakk-matt.
2017. aug. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Semmilyen szerződés aláírására nem KÖTELEZHETŐ a munkavállaló, munkajogilag.


Persze azonban - ügyvédként is mondom - az ÉLET, azért az más kérdés....az sok jogszabályt felülír, sajnos.


Nem írj alá semmit. És nem Te mondasz fel.


Nyugodtan várd meg, amíg Ő teszi meg.


És fizeti és adja az ezzel járó összes cuccost. Ami Neked jár.


Téged az a szerződés köt, amit aláírtál, a munkáltató is csak azzal a feltételekkel foglalkoztathat.

Ha ezt Ő nem tudja, nem akarja és Nem írod alá a módosítást, akkor neki kell megszüntetnie a munkaviszonyt.

2017. aug. 31. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"És fizeti és adja az ezzel járó összes cuccost. Ami Neked jár. "


ez már borult már nem kapok mindent meg, ami járna pedig nem írtam alá!!

2017. aug. 31. 06:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!