Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez törvényes amit ez a cég művel?

Ez törvényes amit ez a cég művel?

Figyelt kérdés
Prohumán 2004-nél vagyok mint kölcsön munkaerő,március 22 óta...tudom, hogy ők adják a fizut, az étteremnek, ahol dolgozom, nincs sok köze ezekhez a hivatali ügyekhez.Normális az, hogy nem kapok bérpapírt a márciusi és a júniusi(úgy kinyörögött ) járandóságom elszámolásáról?Írtam rengeteg e-mailt, voltam benn személyesen a keddi napon, ahol azzal "vigasztaltak meg a hölgyek", hogy ők sem szoktak bérpapírt kapni...Beadtam két kérelmet, amikhez csatolni nkellett volna rendesen a bérelszámolást, de ezek után szerintem elfogják utasítani...azok a "nők" könnyen beszélnek, mind max 20 évesek, nincsen gyerekük, a szüleik után nem maradtak olyan helyzetben, amiben én a lányommal..hova fordulhatnék segítségért?Félek, attól, mert megmertem mondani, a magamét, nem fogják elutalni az agusztusi béremet...Undorítóak mind annál a cégnél..Félek attól is, hogy még engem vesznek elő, engem fognak feljelenteni...

2017. aug. 31. 08:34
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Nem, nemnormális.

A kiadott fizetéssel az elszámoló igazolást is KI KELL adni.

Nem kérésre, hanem mert törvény van rá.

2017. aug. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem jelentenek fel, mert jogszerű dolgot kértél. Hid el, nem éri meg nekik mindenkit feljelenteni. Igenis kötelességük kiállítani bérpapírt. Ha az augusztusi béredet is így kapod meg, azt javaslom, hogy fordulj egy ügyvédhez jogi tanácsért. Nem feljelenteni kell őket, csak beszéld meg egy ügyvéddel, hogy milyen lehetőségeid vannak.

Nagyon szurkolok neked, és kívánok neked és a lányodnak jóegésséget, remélem helyre áll körülöttetek minden!

2017. aug. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hány kenyeret adnak bérpapïrért?
2017. aug. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Utolsó: nullát, de így is volt, hogy egyszer volt levonásom és 3 ezret vontak le, én csak egyszer írtam papírt alá, hogy hiányom volt...pont ezek a visszaélések miatt kellett volna a bérpapír.Plusz sok helyen kérik ha kérelmet adsz be, vagy az oviban....úgy, hogy fontos a bérpapír!
2017. nov. 17. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!