Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki bűntetlen előéletűké...

Ha valaki bűntetlen előéletűként garázdaságot követ el ami már négy hónapja történt, és eközben ki is békült ezért akkor börtönbe zárhatják?

Figyelt kérdés
Az íratismertetőnél jár az ügy, tehát a nyomozás már lezárult. Mind két fél gyanúsított, tehát én is neki meg már volt priusza. Előzetesen megfenyegetett egy piti dolog miatt amit simán meglehetett volna beszélni, illetve a lakásomra jött majd később közterületen egymára támadtunk. Az első ütést én szenvedtem el, aztán egy hegyes fémmel 1 alkalommal megszúrtam, ezútán még őt lekellett fogni mert nem állt le.

2017. szept. 2. 13:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Börtönbe zárhatják.

Téged is.

2017. szept. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
éles tárggyal szúrkálni embereket garázdaság?
2017. szept. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Minden verekedés garázdaság, ez amolyan gumibűncselekmény. Ha már hárman verekednek, az csoportos garázdaság.
2017. szept. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezért igen.
2017. szept. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Garázdaságért senkit nem csuknak börtönbe. Csakhogy a szúrás már nem garázdaság, az már súlyosabb. Azért már simán lehet börtönt kapni.
2017. szept. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Súlyos test sértés, tudom. A varratok miatt 8 napon túli, maga a seb 2,5-cm volt. Meg gondolom azért azt csak figyelmebe veszik majd hogy azért nem egy késsel rohangáltam, se nem nyakra mentem, és csak védtem magam!
2017. szept. 4. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!