Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Garázdaságot követtem el, mit...

Garázdaságot követtem el, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Haverommal kicsit részegek voltunk és a faluba kitéptünk 2 db lámpa oszlopot. (Ne arra a batár nagy főutcán lévő lámpákra gondoljatok. Csak azok a max 2 méteresekre. Mindegy is.) És most nagyon bűntudatom van. Tegnap történt egyébként. Ez kiderűlhet ki volt egy faluba? Ha igen, mit kapok? Mikor kiszakadt össze is tőrt, szikrázott stb. Nagyon megrongálódott sajnos. Teljesen tropa.

2015. aug. 14. 02:59
 1/6 szántóvető ***** válasza:
menj el a csendőr őrsre,tegyél beismerő vallomást.könnyű más vagyonát megrongálni,de vajon a következményeket vállalod-e?
2015. aug. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 2xSü ***** válasza:

Oké, lehetne mondani, hogy menj el a rendőrségre, és vállald a tetteid következményét. De valószínű, úgysem fogod megtenni.


Viszont egy dolgot kell jól megértened. Amit megrongáltál az állami tulajdon. Az állam pénzén hozták létre és az állam pénzén fogják kijavítani. Az államnak meg abból van pénze, amit a te és az én – meg mindenki – adóforintjaiból beszed, illetve ennek befektetéséből profitál. Tehát ami az állam tulajdona, az a te és az én tulajdonod tulajdonképpen, a te és az én pénzemből lesz megjavítva. A magam részéről rohadtul nem örülök, hogy az adóforintjaimat az oktalan és céltalan rongálás javítására kell költeni, ahelyett, hogy valami hasznos, produktív dologra költenék. Még ha valami hasznod lenne belőle, valamiféle előnyt húznál belőle, akkor legalább érteném, mondjuk bliccelnél a buszon, akkor az valahol érthető, bár ott is az van, hogy a busz- vagy vonattársaság elmaradt bevételét vagy az utasok fizetik meg a megemelt jegyárakból, vagy állami pénzből pótolják ki. De ott legalább neked valamiféle hasznod származott volna, ha nem fizeted ki a jegyet. De ebből senkinek nem származik semmiféle haszna, viszont közvetve MINDEN embert megkárosított pár fillérrel.

2015. aug. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy ha kiderül, úgy néznek majd rád, mint a véres rongyra.
2015. aug. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
bas zott volna agyon titeket sok paraszt állandóan a piával takarózik büszke lehetsz magadra és apádra anyádra hogy ilyen selejtet hozott a világra
2015. aug. 20. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kedves utolsó, ne mond, hogy 18 éves korod alatt, nem ittál egy kortyot se. Először rúgtam be én is.
2015. aug. 23. 00:17
 6/6 anonim ***** válasza:
ja hogy még ilyen kis hülye gyerek vagy akkor megértem :)
2015. aug. 23. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!