Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kábszerrel való visszaélés...

Kábszerrel való visszaélés olyan anyag miatt, ami hivatalosan nem kábszer? Ez hogyan?

Figyelt kérdés

Nemrég volt egy botrány (vagy több is), hogy Rivotrilt és Xanaxot "tonnaszámra" csempésztek ki Norvégiába.


Volt egy műsor is róla, ott részletezték a magyar jogi kiskapukat, ahogy megcsinálták stb, és arra kaptam fel a fejem, hogy kábszerrel való visszaélés miatt indítottak nyomozást, na de mégis hogy let abból kábszer, ha a Rivotril és a Xanax is csak a P4-es pszichotrop listába van sorolva, azaz nem kábszer hivatalosan?


Jogásznak esetleg van véleménye?


(ez csak azért ijesztő, mert ennyi erővel, ha nem számítanak a hivatalos besorolások, legközelebb az Algopyrin lesz kábszer nekik, nem?)



2017. szept. 5. 16:17
1 2
 1/14 Zápor 3.0 ***** válasza:
80%

Valószínűleg ez a történet nem ilyen egyszerű. Úgyhogy teljesen felesleges ez a "legközelebb az algopyrin lesz kábszer" mantra...


Szerintem senkit nem ítéltek még el xanax birtoklásért. Ellenben el tudom képzelni, hogy ahol tonnaszámra(!) csempésznek(!) ki akár függőséget is okozó gyógyszert, ott esetleg mást is próbálhatnak kicsempészni.


De az ügy ismeretének hiányában nehéz válaszolni.

2017. szept. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Zápor 3.0 ***** válasza:
100%

Gondolom erről van szó:

[link]


Nagyjából azért érzékelhető, hogy mi a probléma ezzel. Plusz tegyük hozzá, vényköteles gyógyszerről van szó, tán csak nem kéne úgy árulgatni az utcán, mint a kockacukrot.


Szóval megint csak azt tudom mondani, nem arról van szó, hogy van nálad egy doboz algopyrin, aztán vasba vernek és lecsukbak 20 évre.

2017. szept. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

én mindezt értem, és természetesen illegális, na de itt arról van szó, hogy akkor önkényesen figyelmen kívül hagyják a rendelet szerinti besorolást, és azt ami hivatalosan P4-es kategóriás szer, amiatt K1, K2-be tartozó szerként indítanak eljárást? még ha tonna is, igen, attól még marad P4.

ez a "valószínűleg volt ott más is" feltevés ez alaptalan, ezek csak egy kamionnyi Rivotrilt + Xanax SR-t szállítottak ki illegálisan. ha lenne más is, akkor érteném.


valaki esetleg érdemi választ is tud? nem, nemvolt semmi más, egy kamionnyi illegális P4-es szer volt tehát.

2017. szept. 5. 17:43
 4/14 Zápor 3.0 ***** válasza:
100%
Bocs hogy rendőrként nem tudtam kielégítő választ adni... bár kezdem úgy érezni, hogy neked nem is lehet. Mellesleg a cikkben sem volt szó kábszer miatti nyomozásról, szóval szerintem vagy benéztél valamit vagy szimplán ostoba vagy!
2017. szept. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

A fent linkelt cikkből idézve:

"A lap azt is írja, hogy itthon nem bűncselekmény Rivotrilok és Xanaxok ezreivel sétálgatni az utcán, mert a tabletták nem minősülnek kábítószernek, "csak" pszichoaktív szernek. A határátlépés viszont már tiltott szer csempészésének minősül."

2017. szept. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

nos rendőrként valóban elégtelen választ adtál, de oké, ez végül is jogi kérdés, így akkor oké, csak sose értem, ha vki nem tud a kérdésre válaszolni, miért ír oda egyéb dolgokat :(


másik:

igen, ez a cikk most nem úgy írja le, de volt erről több is. és azokban úgy hallottam h kábszerrel való visszaélés a bcs-i tényállás, ezen akadtam meg pont.

2017. szept. 5. 19:51
 7/14 A kérdező kommentje:

"A határátlépés viszont már tiltott szer csempészésének minősül."


de Gábor, eleve határ sincs, mit lépnek át?


másik:

"tiltott szer" - úgy érted, náluk tiltott? mert azt el tudom képzelni. konkrétan találkoztam már olyannal is, hogy a horvátoknál egy sima gyomorgyógyszer is tiltólistás, jó kérdés, miért. nálunk viszont nem, mármint a csempészett anyag sem minősül tiltottnak, csak "ellenőrzött szer" hivatalosan.

tehát van azért itt pár rejtély.

max a gyógyszerrendészeti előírásokat sérthették meg sztem, persze ha a norvégoknál mégis tiltott, akkor az más téma. de akkor meg az a jó kérdés, hogy a norvég "határon" lebukott kamion ügyében miért a magyar rendőrség nyomoz? ugye itt elég többszörösen értelmezhető az "elkövetési hely".

2017. szept. 6. 06:58
 8/14 Gugu Gabor ***** válasza:

Határ attól még van, hogy az egyszerű átlag ember nem vesz észre belőle semmit.

Az hogy ilyen esetben a magyar rendőrség is nyomozni kezd teljesen átlagosnak mondható tudtommal. Elvégre szállítmányozó cégről van szó, valahogy csak felkerült a kamionra az az x mennyiségű gyógyszer jó eséllyel nem a kamion sofőrtől indult ki az egész szóval ilyenkor simán meg szokták keresni az "anya ország" rendőrségét is

Szerintem kicsit kezd értelmetlenné válni a kérdés, az tisztázódott hogy nem kábítószerrel való vissza élés, szerintem az is érthető hogy idehaza miért kezdtek nyomozni, szerintem az is belátható hogy nem egészen egyenes utat járt be a szállítmány.... szóval nem értem hogy mi a gond, vagy a probléma.

2017. szept. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Zápor 3.0 ***** válasza:
56%

Hagyd, számomra már a kérdés kiírás utolsó zárójeles részével értelmetlen, műhisztiző kérdés volt.


De várjunk, hátha jön majd valami felkent jogászprofesszor, aki szabadidejében gyík-os kérdések között böngészik... XD

2017. szept. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 cli_hlt ***** válasza:

A Xanax hatóanyaga az Alprazolam P4 listás (pszichotróp) anyag: [link]


Attól, hogy valami "kábítószer", még lehet gyakorlati haszna, és használhatják is, és fordítva.

2017. szept. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!