Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Végrehajtótól jött ajánlott...

Végrehajtótól jött ajánlott levél értesítő az én címemre, de nem az én nevemre. Bajba kerülhetek?

Figyelt kérdés
Ma a postás bedobott egy az én címemre szóló, de általam teljesen ismeretlen névvel jelzett ajánlott levél értesítőt. A levél ahogy nézem egy behajtótól jött, és ahogy tudom ők nem az ember baráti társaságát szokták keresni. Lehet hogy valaki valahol az én címemet adta meg? Hozzám fog kijönni a behajtó behajtani? A postán már jeleztem, hogy fogalmam sincs ki az a személy akinek jött az én saját tulajdonomban lévő lakás címemre (én vagyok az első lakója, új korában vettem). De gondolom a behajtót ez nem fogja érdekelni és jön majd. Fogalmam sincs mi áll a levélben, mert ugyebár én nem vehetem át (mellesleg nem is szeretném).

2017. szept. 12. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Level visszakuld, cimzett ismeretlen jelolessel. Pont.


Hiaba jon a behajto, te igazolod magad hogy nem az altala keresett szemely vagy, aztan szepen elmegy. A lakasbol semmit nem vihet el, be sem mehet ha nem engeded be. Ha eroskodik, rendort hivsz.

2017. szept. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem. És olyat ugye nem tehet meg a behajtó, hogy éppen nem vagyok itthon és feltöri a lakás ajtaját? Kellemetlen lenne arra hazajönni munka után, hogy a zár szétcseszve mert kerestek nálam valakit, akiről fogalmam sincs hogy kicsoda! Érdemes lehet esetleg a rendőrségen előre feljelentést tennem? Vagy a behajtó céget keressem fel?
2017. szept. 12. 20:17
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Írj nekik egy tértivevényes levelet, hogy a lakcímedre, xy névre érkezett levelüket bontatlanul visszafordítottad, mert a címben szereplő ingatlan a te kizárólagos tulajdonod, ott ilyen nevű személy nem lakik, neked pedig semmilyen ügyed nincs velük. Kéred a cím törlését az adatbázisukból, és a továbbiakban tartózkodjanak a zaklatásodtól.

Ezzel együtt azért beugorhatnál a legközelebbi kormányablakhoz megnézni a lakcímnyilvántartást, hogy tényleg csak te vagy-e oda bejelentve. Lehet, hogy csak tévedett a végrehajtó, de az is előfordulhat, hogy a tudtod nélkül valaki bejelentkezett oda, trehányabb okmányirodában minden további nélkül megtehette.

2017. szept. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen. A földhivatalban át van már vezetve a nevedre a tulajdonjog?
2017. szept. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A lakás már hat éve az én tulajdonomban van. Akkor írok nekik egy nyilatkozatot és még a héten bemegyek leellenőrizni, hogy be van-e valaki még jelentkezve hozzám a tudtomon kívül. Ha tényleg bejelentkezett valaki, akkor az okmányirodát vagy az elkövetőt jelentsem fel? Mert hogy nem hagyom annyiban ezt a kínos bakit az tuti!
2017. szept. 12. 20:46
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Először intézd el a kijelentését a te címedről, ha tényleg így van.:-)
2017. szept. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Magyarországi jogászmaffiánál bármi elképzelhető már, nem lepődnék meg, ha kiderülne minden háttérinformáció, meglepő dolgokat tapasztalnánk...
2017. szept. 14. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Végrehajtó csak úgy nem töri fel a lakást.

Előtte meg kell győződnie, hogy az adós életvitelszerűen ott tartózkodik-e. Azzal, hogy cím ismeretlen jelzéssel visszaküldöd az ajánlott levelet, tulajdonképpen ezt zárod ki.


Ha számodra valami idegen bejelentkezett a lakásodba, sürgősen jelentsd ki onnan és kész.

2017. szept. 19. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!