Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mikor lehet lefújni valaki...

Mikor lehet lefújni valaki gázspray-el?

Figyelt kérdés

Ma egy osztálytársammal mentem a villamoson, balra nézett, és távolabb állt egy huszonéves baseball sapka+kapucni kombós drogosnak kinéző férfi, aki köpködte a székeket. Észrevette, hogy nézi, és qva anyázva odajött hozzánk és majdnem megtámadta. Padlót nézte az osztálytársam és üvöltözött vele, hogy ne merje felemelni a fejét és ránézni, (még akkor se amikor ott üvöltött mellette neki), és LEKÖPTE az osztálytársamat aki végig a padlót bámulta, nem szólt vissza neki, és nem is nézett rá.


Volt még egy eset, ami csak velem történt. Egy nem túl jó környéken sétáltam az utcán, és cigányok szereltek egy régi kibelezett autót az utcán, és odahívtak (gondolom, hogy segítsek). Mondtam nekik, hogy nem, erre üvölt nekem, hogy megyek én még abba az utcába és szarrá fog verni.


Ez volt az utolsó csepp a pohárba, venni fogok egy gázsprayt. A kérdésem, hogy mikor lehet lefújni? Ha már megütött, esetleg elővette a kést? Vagy már akkor is, ha odajön és üvölt, hogy megver, esetleg le is köp?


2017. szept. 19. 17:53
 1/8 A kérdező kommentje:
*valakiT
2017. szept. 19. 17:54
 2/8 anonim ***** válasza:
16%
simán lefújtam volna mindkettőt, de hatásosabb, ha veszel egy pisztolyt. Sima légpisztoly is elég, kilövöd a szemét az jóccaka, dögöljön meg a taplója.
2017. szept. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor használod, amikor csak szeretnéd. De büntetés nélkül, abban az esetben használhatod, ha az a támadás elhárításához szükséges.

Nyilván nem kell megvárni, hogy már kiálljon belőled a kés, de szimpla beszólogatás még nem jogosít fel a használatra.


Mégha le is fújsz valakit, aligha fog jogi lépéseket tenni, miközben ő kezdte.

2017. szept. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezeket bármikor amikor nincs szembeszél.
2017. szept. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha fenyegetve érzed magad, és hatótávon belül került, akkor nyomjad telibe az egész flakonnal. Jelzem, hogy 184 cm/ 98 kg-os férfi vagyok, de nálam mindig van spray. Egy aljadékkal még elbírok, de 3-4-el már nem. Aztán majd próbálják meggyőzni a bíróságot, hogy egyedül támadtam 4 emberre...
2017. szept. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Paprika sprét vegyél az mindenre hat kutyára is , a tetű köpködőre yardot kell hívni . Ne a törvény szabályait nézd ha üvölt egy köcsögláda vagy több és feléd tart rögvest rájuk nyomod hüvelykujjal beterítve a palackot aztán veszel újat másnap . Ennyi .
2017. szept. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Rendeltem Németországból (e-bayen) 2 darab Pfeffer KO FOG Paprika Spray-t, mert sok helyen olvastam, hogy ez az egyik legjobb.


Közterületen elvileg nem lehetne hordani, mert szabálysértésnek minősül az erőssége miatt, de nem érdekel. Amúgy is ki ellenőrizgeti? És valóban a suttyók meg nemhiszem, hogy feljelentének, miközben ők kezdték.


Köszönöm a válaszokat, ha legközelebb ilyen helyzetbe kerülök, belefújom az egész flakont az arcába.

2017. szept. 21. 19:14
 8/8 anonim ***** válasza:

Kb 10 éve hordok paprika spray-t minden nap (de tényleg minden nap) és soha senki nem ellenőrizte.


Nekem is most Pfeffer KO spray-k vannak.

2017. okt. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!