Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A telek előtti közterületen...

A telek előtti közterületen lévő gyümölcsfa termése a telektulajdonosé, vagy az szabad préda?

Figyelt kérdés

2017. szept. 23. 14:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Van egy kertes házad kerítéssel, kapuval, stb. A legeslegtöbb háznál viszont a birtokhatár nem addig tart, hanem a ház előtti vízelvezető árok, kocsifeljáró és az azon a környéken lévő fa is az ingatlanterület része. Csak mert nem védi kerítés (praktikus okokból).


Ha erre gondoltál, így értetted, akkor az azon a területen lévő fa a telektulajdonosé ugyanúgy, mint az ottani kocsibehajtó vagy az árok is.

2017. szept. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor a járdával mi a helyzet?
2017. szept. 23. 15:05
 3/11 anonim ***** válasza:

Az is. Tudod te is, hogy pl télen a tulajnak kell arról a járdáról eltakarítania a havat.


Ha valaki elcsúszik a házad előtt a jégen/havon, mert nem takarítottad el onnan, akkor megbüntetnek érte. Ezt azért tehetik meg, mert az a tiéd és így felelősséggel tartozol érte.

2017. szept. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Andizsuzsi ***** válasza:
51%

A közterületen lévő gyümölcsfa termése az önkormányzaté.

A járdát nem azért kell lapátolni, mert saját tulajdon, hanem azért, mert jogszabály írja elő.

2017. szept. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mit nem értetek?


Ez a rész a tulajdonos telekének számít! Akkor is ha, nincs ott kerítés. (Mivel törtvényben sincs írva, hogyha magánterületed van, azt muszáj elkülöníteni kerítéssel.)


[link]


Ha itt gyümölcsfa van, az is az övé, amiről cigányság és egyben törvénysértés lopni a termést.

2017. szept. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Andizsuzsi ***** válasza:
51%

Kedves utolsó!

A tulajdonos telkének az számít, ami a tulajdoni lapon az ő tulajdonában van. A képen bekeretezett rész lehet magántulajdon és lehet nem magántulajdon. De ez a kérdés szempontból mellékes, mert az közterületről szól. A közterület pedig sosem számít a mellette álló udvar/kert részének.

2017. szept. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6:


Igen, jól mondod. A tulajdoni lapot kell megnézni.


De az ilyen telkek 90%-ánál a kapu előtti kicsi járda, vízelvezető árkos, füves (és a kérdező esetében gyümölcsfás) rész is a telekhez tartozik. Ez tényleg legtöbbször így van. Ritka kivételek vannak.

2017. szept. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

én ültettem a házam elé, a KÖZTRÜLETRE, egy meggyfát. én metszem, én öntözöm, én szedem össze a falevelet alóla, sőt az árokpartot is én gondozom. még a járdát is lesőpröm, lapátolom.

tudom, a fa közterületen van. De akkor is az én fám! a termése engem illet. Farba is rúgnám aki le merészelné szedni!


Rengeteg helyen látok hasonló fákat. Én sem szedek róluk gyümölcsöt. Mert elfogadom, hogy a ház lakóit illeti a termés!


Ne jogászkodjunk! Szeintem legyen ez egy íratlan illemszabály. Olyan mint amikor bemész valahová, akkor köszönsz. Bár ezt sem tanulta meg mindenki, akkor meg mit akarok én itt a fáimmal...

2017. szept. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Andizsuzsi ***** válasza:

ma 13:44!


Volt már rá példa, hogy az önkormányzat büntetett ilyen kiültetett fáért, vagy egyszerűen ment és kivágta. Ez nem jogászkodás, egyszerű tény.

2017. szept. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék én nem cigánykodás miatt írtam ki a kérdést, hogy megy valaki egy létrával egy este, és leszedi az összes gyümölcsöt, a kert tulajdonosa meg csak befoghatja a száját. Bennem a kérdés azért merült fel, mert egy ismerősöm mentálisan beteg anyja egy ilyen területen lévő fáról szedett le valami gyümölcsöt (1-2 db) és eszegette, mire az ott lakó kivette a kezéből. (Illem másik oldala a mérlegelés, de azért itt is lehet jogászkodni szerintem). Na és így merült fel a kérdés bennem, hogy milyen jogcímen tehet ilyet vagy hasonlót bárki.
2017. szept. 26. 09:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!