Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha feljelentettek Németországb...

Ha feljelentettek Németországban, lehet belőle Magyarországon ügyem?

Figyelt kérdés
2 éve Németországban megismertem egy férfit,és 250 eurot utalt a magyar számlámra.Kölcsnröl volt szó,de sajnos nem tudtam vissza fizetni.Ma irt,hogy ma feljelentett a német rendörségen.LEhet ebböl problámám?Illetve a német hatóságok átadják Magyarországra az ügyet?

2017. szept. 26. 12:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy lehet!
2017. szept. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Két év alatt miért nem fizetted vissza?

Sokkal több lesz belőle, mire mindent felszámolnak.

2017. szept. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

Két év alatt miért nem tudtad visszafizetni?

5000Ft az kb. 16 Euro az átváltó szerint. Havonta 5000Ftosával 15-16 hónap alatt visszatudtad volna fizetni. Azt meg ne mond, hogy ennyit nem tudtál volna félrerakni havonta, Borsod egyik legszegényebb régiójában élek, sokan minimálbérből többet, mint 5000Ftot félre tudnak rakni.

A kérdésre a válasz meg igen, lehet belőled ügyed. Itthon hajtják majd be szépen rajtad.

2017. szept. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem egybol nekem esni kellene!azert irtam ki a kerdest,hogy akinek van ebben jogi tapasztalata,az segitsen a valaszaval.

Egyebkent ugy tudom,hogy ilyen kis osszeg miatt nem adjak at Magyarorszagra az ugyet,hanem ha Nemetorszagban igazoltatnak akkor "elcsiptek",es ott intezkednek. De bizonyara vannak akik ezt jobban tudjak,es toluk varom a valaszt!

2017. szept. 26. 14:12
 5/10 anonim ***** válasza:
Átadják! Lesz ügy!
2017. szept. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Valamint ugy tudom,hogy 250 euros tartozassal nem is a rendorseg foglalkozik. Hogy lehet azt bebizonyitani,hogy pl. en kezpenzben nem fizettem vissza.!?sehogy.
2017. szept. 26. 14:14
 7/10 anonim ***** válasza:
Ő tudja bizonyítani, hogy adott. Te nem, hogy visszafizetted. Vesztésre állsz. De foglalkozik ha feljelent, nyugi.
2017. szept. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%

Átadják az ügyet, hiába 250 Euro ,,csak". Szépen bement a férfi a rendőrségre, elmondhatta, hogy neked utalt pénzt a magyar számládra, az ottani rendőrség felvehette az ügyet majd szépen tovább küldhette a magyar rendőrségnek és most a magyar rendőrség majd szépen megkeres téged. Hiába reménykedsz, hogy nem lesz belőle semmi.

Az továbbra is érdekel miként nem tudtad visszafizetni 2 év alatt ezt az összeget? Meg mit hittél? Majd elfelejti a férfi és nem kéri vissza?

2017. szept. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Es ezert mit kaphatok?ha vissza fizetem,akkor semmit remelem!
2017. szept. 26. 14:30
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak annyit megsúgok, hogy nekem 50 euróért akartak ügyet indítani egy utalás miatt, de a végén rendeztük a nézeteltéréseket a másik féllel, így nem lett belőle semmi. De én azt tanácsolom, hogy minél előbb tedd te is ezt, mert a németek komolyabban veszik az ilyen bejelentéseket, még ha az összeg bagó is...képesek akár még egy 15 eurós büntetést (gyorshajtás) is kiküldeni...
2017. szept. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!