Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelentették a férjem,...

Feljelentették a férjem, pedig én tettem! Ilyenkor mi történhet?

Figyelt kérdés

A férjem unokaöccse nagyon részeg volt.

Megfogta a fenekem erre meglöktem és leesett a teraszról arccal a betonba.

Felgyürődött az orra.

Azóta nem beszélünk velük,viszont ma behívtak a rendorsegre hogy feljelentett mivel 8 napnál tovább gyógyuló a sérülés.

Az orvosi papírban az van hogy "vki" megütötte és attól lett ez az orrával.

Erre ráfogták a férjemre pedig semmit nem csinált.

Ma elmondtam az igazságot.és 5en vagyunk akik ezt tanusitjak is.

Ilyenkor mi történhet?


2017. jún. 23. 22:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%
Mit jelent az hogy felgyűrődött az orra? :D
2017. jún. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
99%
Semmit. Önvédelem volt, van rá 5 tanu, a férjednek köze sincs hozzá. Akár fel is jelentheti rágalmazásért
2017. jún. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
71%
A férjednek semmi baja nem lesz. Ez vétség, mert nem szándékosan, hanem gondatlanságból követted el, max 1 évig terjedő szabadságvesztés, pénzbírság vagy közérdekű munka végzése a büntetési tétel. Gondolom, büntetlen előéletű vagy, vannak enyhítő körülmények és őszinte vallomást tettél, van 5 tanúd, szerintem max pénzbírságot kapsz. Szerezz egy jó ügyvédet.
2017. jún. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
39%
Na igen, tipikus férfi. Ha egy FOGLALT nő visszautasítja, akkor azonnal véres szájjal csaholva bosszút esküszik. Ilyen egy férfi, kedveseim, jól nézzétek meg.
2017. jún. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
47%
#4 a napi femináci is megvolt lehet menni aludni...
2017. jún. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

" Önvédelem volt,"


Hát, nem tudom, annak nem biztos, hogy el lehet adni.:-) Az se mindegy, mi történt ezután, hogy került az orvoshoz pl. 8 napon túl gyógyuló sérülést hivatalból be kell jelentenie az orvosnak, ha a sérült azt mondta, hogy valaki megütötte.

2017. jún. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Dzseri ***** válasza:
15%
Nem önvédelem mert a fenék megfogása nem bűncselekmény ellenben a súlyos testisértés igen. Nincs arányban a két cselekmény egymással, a tiéd túl súlyos az önvédelemhez.
2017. jún. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
80%
"Nem önvédelem mert a fenék megfogása nem bűncselekmény ellenben a súlyos testisértés igen" Ja, szóval ha egy részeg se.ggfej zaklat, az nem bűncselekmény. De ha ellenállok a mocsoknak az igen?
2017. jún. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
12%
Az jogilag nem "zaklatás", ha valakinek egyszer megfogod a fenekét. Viszont ha betöröd az orrát, az már bizony súlyos testi sértés, és mint ilyen, bűncselekmény.
2017. jún. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Dzseri ***** válasza:
21%

Ellen lehet állni, de arányosan. A védekező cselekménynek és a támadócselekmények azonos törvényi tényállásba kell tartoznia. Jelen esetben ez nem áll fenn. Kivétel csak ijedség lehet és menthető felindulás. Ijedség nem áll fenn és szerintem a menthető felindulás sem. Egy fenék megfogása nem olyan érzelmi trauma, hogy azért bekéne törni más orrát.


Ez egy gondatlanságból elkövetett súlyos testi sértés vétsége.

2017. jún. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!