Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ablakos céggel jártam meg....

Ablakos céggel jártam meg. Követelhetik-e rajtam, hogy az általuk leszedett ablakszárny visszaszerelését kiszámlázzák? A címről nem vitték el, csak a ház elé.

Figyelt kérdés
4-6 hétre vállalták a munkát, én hívogattam őket 13 hét múlva a megbeszélt napon 9-11 órára ígértek, fél 11-kor telefonáltak, nem jönnek. Következő alkalommal is órákat késtek, éjjel 11-ig dolgoztak (9. emeleten flexszel) Ez az első tanítási nap volt a gyermekemnek. Nem lettek kész, redőnyt nem is hoztak, teljes árat követeltek, csak részben voltam hajlandó fizetni. Még egyszer jöttek, kb. ugyanez volt. Jún. eleji megrendelést szept.4- 26-ig csinálták. Harmadszor már tértivevényes levéllel fordultam a céghez kártérítésért, a kártérítés összegét nem kívántam kifizetni a teljes munka elvégzésekor, erre szó nélkül egyik ablakot lekapták, el akarták vinni, rendőrt hívtam. Ők azt mondták, ez polgári peres ügy, elmentek. Fizettem volna a teljes összeget, de kiderült, nem adnak számlát, csak másnap küldik postán. Ezt kértem írásban. A NAV említésére a főnök elrohant számláért, a másikat otthagyta. Kiderült, számlát nem tudnak mai napon adni (? ´) Majd az ottmaradt emberrel megírtuk a papírt, fizettem, ablakszárnyat visszatette, elment. Tényleg ennyire kiszolgáltatott az ember ezeknek a cégeknek? Úgy működhetnek, mint egy maffia?
2017. szept. 26. 19:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen ennyire, ha hagyja magát.

Tanulság: egyszerre több céggel kell alkudni, aki előbb jön, az nyer. Csak elvégzett és minőségileg átvett munkát kifizetni. Különben a lakásba be se engedni. Törjön be, az már büntetőügy, nem polgári.

2017. szept. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez melyik ablakos volt??
2017. nov. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!