Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki egy egyetemmel...

Ha valaki egy egyetemmel szemben tartozást halmoz fel és fizetés helyett kiiratkozik (megszünteti a hallgatói jogviszonyát) azon behajtják a tartozást később egyéb úton vagy nem tudnak vele mit kezdeni?

Figyelt kérdés
Nem tandíj, hanem egyéb szolgáltatási-díj jellegű tételek.
2017. szept. 26. 22:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy addig ki sem lehet iratkozni, még nem adod le a papírokat, hogy hivatalosan nincs tartozásod az egyetem felé.
2017. szept. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Már hogyne iratkozhatna ki az aki akar, mégis mivel tarthatnák vissza az illetőt?
2017. szept. 26. 22:47
 3/7 Andizsuzsi ***** válasza:
75%
Természetesen behajtják.
2017. szept. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kamatostul behajtják.

Tudom ilyenkor az a válasz, hogy " de nincs semmi a nevemen, nincs házam, nincs semmi vagyonom, és nincs munkám.

Lehet, hogy most nincs, de végtelenségig te sem dolgozhatsz feketén, így egyszer lesz majd bejelentett munkád ahol fizetést fogsz kapni. Na akkor rögtön vonni fogják a kamatos tartozásodat. Nem lesz kevés pénz ha idáig hagyod az ügyet.

Nem lenne egyszerűbb most kérni részletfizetést az egyetemtől? Havi szinten kifizetnéd amivel tartozol kamatmentesen. Olcsóbban megúsznád így.

2017. szept. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem sem lehet menet közben simán kiiratkozni tartozással. A legtöbb intézmény egy ún. "sétálópapírt" kér, amit alá kell íratni az egyetem egyes szerveivel (tanulmányi osztály, pénzügy, könyvtár, tanszék stb.), hogy nincs feléjük tartozásod.

Amit megtehetsz, hogy a következő félévben nem iratkozol be. Persze ettől még a tartozást előbb-utóbb behajtják.

2017. szept. 27. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
XD na persze kérdező
2017. szept. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Te kevered a fogalmakat. A kiiratkozás azt jelenti, minden hivatalos formaságot (a tartozást is) elintézel. Ez lényegesen különbözik attól, hogy "többé feléje se nézek az egyetemnek". Utóbbit megteheted, a tartozás sorsa pedig attól függ, miként ítéli meg az illetékes. Ha úgy dönt, behajtja, be is fogja.
2017. szept. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!