Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hallgatói szerződés idejének...

Hallgatói szerződés idejének lejártával ha nem tudsz fizetni lesz ennek következménye?

Figyelt kérdés

Érthetőbben arról van szó hogy mikor anno 12-ben megkezdtem a tanulmányaimat csak úgy kezdhettem meg az állami szakot ha én az úgynevezett hallgatói szerződést aláírtam.

V is ezt kényszerböl nem jókedvemből tetem. Ellenben az előttünk lévő egyetlen évfolyamnak sem kellet ezt aláírni.


Ahova én jártam (magára a helyre nem térnék ki ha nembaj) ott kizárólag 1 évfolyamra alkalmazták ezt a szerződést és utána meg is szüntették az állami szakot az intézményben.


Magát a szerződést az Orbán kormány vezette be.

Lényeg annyi h 2X annyi ideig kell MO-n dolgozz h megtérítsd adó formájában (az egyébként tanulmányi átlagodnak köszönhető ) a költségeket ez időben 10 év lenne és kb 850 E. És 20 év a megadott fizetési időtartam.


Na most ha v ki (ÉN) nem talál MO-n megfelelő munkát és KÉNYTELEN elmenni külföldre dolgozni és emiatt a Német államhoz folyik be a kifizetett adó nem a Magyarhoz és letelik a 20 év 2037 lesz és nem fizettél be semmit munka híján.


Akkor ennek mi lehet a következménye ?

Egyébként nem hinném h 2037-ben is Orbán Kormány lesz.



2017. szept. 27. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
németbe megkeresed két hónap alatt és kifizeted az államot. mit kell ezen parázni?
2017. szept. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%

1, kifizeted a német fizetésedből (nem hiszem, hogy gondot okozna)


2, nem foglalkozol vele aztán találjanak meg ha tudnak. Erősen kétlem, hogy a magyar állam le tudná vonni a németországi fizetésedből.

2017. szept. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Lesz. Aláírtad a szerződést, amely mindkét aláíró felet köti. Egyrészt az állam vállalja hogy gondoskodik az oktatásodról, másrészt te vállalod hogy ezért Mo. -n dolgozol x időt, vagy fizetsz, vagy fejre állsz, rögzítve van a szerződésben. Ha a rád eső részt nem teljesíted, az nettó szerződésszegés. És ez nem kormányfüggő.

Ha nem fizetsz, legrosszabb esetben végrehajtást indítanak ellened, lefoglalják az ingó és ingatlan vagyonod, elárverezik, és ha a befolyt összeg elég, akkor onnantól békében élhetsz. Ha nincs vagyonod, amit végrehajtás alá lehetne vonni, a bíróság megítélheti az államnak a szerződésszegés miatti összeget kamatokkal, megtoldva a bírósági eljárás díjával. Ha van jogerős ítélet, a német munkáltató a fizetésed egy részét a magyar államkasszába fogja onnantól utalni, és így fogsz törleszteni. Természetesen nem minden ország munkáltatói lennének ilyen kezesek, ám az EU tagállamokban épp ilyenek.

Nagyjából ugyanaz a helyzet, mintha hitelt nem akarnál visszafizetni.

2017. szept. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi az hogy "magyarhoz", "németbe"?

Nem magyar anyanyelvű vagy? A bevándorlóknál lehet esetleg más előírás rendszer is...

2017. szept. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat.
2017. szept. 28. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!