Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egyszerűsített foglalkozásb...

Ha egyszerűsített foglalkozásban alkalmazottként nem megyek be dolgozni, abból származhat bármilyen gondom később?

Figyelt kérdés
Lassan egy hete, hogy megbetegedtem a munkában, és még mindig beteg vagyok. A műszakomat nem tudtam átadni másnak, így ma is mennem kéne. Hétfőn erőt vettem magamon, és lázasan bementem, végighúztam az igát, de nem akarom ezt még egyszer. Amennyire utánanéztem, egyszerűsített foglalkoztatottként nem alkalmazható rám az ilyenkor hatályos hátrányos jogkövetkezmény, azonban mivel laikus vagyok ezen a téren, félve merem megkockáztatni, hogy itthon maradjak. Még egyszer mondom, beteg vagyok, és nem érzem munkára alkalmas állapotban magam. A betegségről orvosi igazolásom nincs, itthon szerettem volna kikúrálni magamat. Egyébként rendesen jártam dolgozni mindig is, ez most tényleg csak egy kivételes alkalom volna, mivel beteg vagyok, és hideg, huzatos helyen dolgozom, ami valószínűleg nem tenne jót a gyógyulásomnak. Származhat valami bajom abból, ha a mai napot kihagyom?

2017. szept. 28. 07:34
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
Hát nem nagyon, legfeljebb nem foglalkoztatnak tovább, de én mindenesetre elmondanám, hogy mi a helyzet, lehet, hogy megértőek lennének.
2022. júl. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!