Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Felülvizsgálati kérelem...

Felülvizsgálati kérelem esetén hová lehet fellebbezni?

Figyelt kérdés
Ha a Fővárosi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság döntése nem lesz kedvező számomra, hol illetve hová lebbezhetek fel hatósági határozat felülvizsgálati kérelem esetén?

#fellebbezés #Határozat felülvizsgálati kérelem
2017. szept. 30. 11:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Nos.

Főszabály szerint fellebbezésnek nincs helye a bíróság által hozott ítélet ellen, de ha a pert (felülvizsgálatot) olyan elsőfokú határozat bírósági felülvizsgálata iránt indították, amely ellen közigazgatási úton nincs helye fellebbezésnek.

Szóval ha nem volt másodfokú közig. hatósági döntés, akkor lehet fellebbezni a bíróság ítélete ellen.


Mielőtt leírnám ennek a menetét, mondd meg, volt-e másodfokú közig szerv-es határozat, mert ha volt, nem koptatom a billentyűzetet :).

2017. okt. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy próbálsz segíteni!


Két kifejezést használtál aminek a jelentésében nem biztos, hogy tisztában vagyok:


"elsőfokú határozat bírósági felülvizsgálata"


"másodfokú közig szerv-es határozat"


Ami viszont történt az az, hogy eredetileg egy vízszolgáltatóval kapcsolatban az MEKH határozatával nem értettem egyet és annak a felülvizsgálati kérelmét kértem a Fővárosi Közigazgatási és Munkaügyi bíróságtól.


Közben pedig megkaptam az ítéletet, ami szintén nem kedvező számomra és ebben az áll, hogy


"Az ítélet ellen a kézbesítéstől számított 15 napon belül ennél a bíróságnál 4 példányban előterjesztett, a Fővárosi Törvényszékhez címzett fellebbezéssel lehet élni."


Tehát az eredeti kérdésemre már megkaptam a választ, viszont azt megmondanád nekem, hogy ebben a láncban mik a lehetséges további láncszemek? (abban az esetben ha minden esetben élek a fellebbezés vagy felülvizsgálati kérelem lehetőségével)


(Miközben dolgoztam a saját ügyemen, úgy emlékszem, hogy néhány hónappal ezelőtt mintha olvastam volna valahol a neten, hogy az MEKH esetén, a Közig. bíróság után rögtön a Kúria a következő (és egyben utolsó) fórum, de most már nem vagyok biztos ebben, lehet, hogy valamit nem elég figyelmesen olvastam el azokban a napokban.)

2017. okt. 3. 10:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Igyekszem.


Amit kaptál, az az utolsó rendes jogorvoslat.

A főv. törvényszék lesz az utolsó, amelyik elbírálhatja a fellebbezést.

Gondolj az egészre úgy, hogy általánosságban 2 fellebbezést enged a rendszer, azaz 3 fórumot.

Neked a sorrend:

közig szerv (MEKH) - közig bíróság - főv. törvényszék.


Egy dologra nem emlékszem: kell-e jogi képviselő törvényszék előtt ilyen ügyben. Ha a válasz erre "nem", akkor is javaslom ügyvéd felkeresését.


Amennyiben a fővárosi törvényszék is olyan döntést hoz, mely nem kedvező számodra, felülvizsgálattal lehet menni a Kúriához, ez rendkívüli perorvoslat.


Nem sokat fog segíteni, ha laikus vagy, de

[link]


Ez a törvény, és főleg ennek a XX. Fejezete kell neked.

2017. okt. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, most már látom az alagut nyomvonalát, de ahhoz, hogy a fényt is lássam a végén valóban ügyvédhez kell mennem.


Idáig kizárólag csak azért mentem ügyvéd nélkül (illetve a Közig. bíróságra), hogy megtapasztaljam, hogy egy fogyasztót mennyire véd ma hazánkban érvényben lévő törvények, és rá kellett jönnöm, hogy óriási fehér foltok vannak ezen a területen, és ha nekem, egy műszaki háttérrel rendelkező fogyasztónak sem sikerült semmit sem elérnem a Fogyasztóvédelem ösvényén, akkor egy cukrásznak vagy egy parasztbácsinak pláne nem lenne semmi esélye már az indulásnál sem és nincs is, ahogy olvasok ezen témában történeteket különboző fórumokon. És sajnos már a törvényeket is úgy írták, hogy a fogyasztóknak ne is legyen esélyük, nem is beszélve a felügyeleti hivatalokról és azoknak a maximálisan és szándékosan leszűkített hatáskörükről.

2017. okt. 3. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!