Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közmunkás szabadságának...

Közmunkás szabadságának kiadását megtagadhatja-e a munkáltató, csak azért mert beteg volt és elment táppénzre?

Figyelt kérdés

Közmunkásként dolgozok, súlyosabb betegség miatt két hétig táppénzen voltam. Amikor visszamentem dolgozni, a főnököm közölte, hogy reméli kipihentem magam és ne is álmodjak róla, hogy az erre az évre járó még 8 nap szabadságomat ezek után még kivehessem.


Az lenne a kérdésem, hogy ha a tiltása ellenére előre bejelentés után mégis távolmaradok majd a következő hónapokban az engem megillető szabadnapok erejéig, akkor élhet-e valamilyen szankcióval vagy kirúghat-e?

Ha kirúgnak amiatt, hogy éltem a törvényben meghatározott szabadnapjaimmal, akkor utána jogosult leszek-e álláskeresési járadékra, vagy esetleg számíthatok további szankiókra a munkaügyi központ részéről is a kirúgás miatt?



2017. okt. 2. 23:37
 1/5 anonim ***** válasza:
33%
Hogy tagadhatná meg? Hallottad már azt a szót hogy törvény? Látom még nem. Majd kérdezz utána mit jelent!
2017. okt. 3. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1-es: Ez milyen kérdés? Én hiába ismerem a törvényt, ha a főnököm nem tartja be és megtagadja a szabadság kiadását!


Most az a tervem, hogy ha komolyan nem hajlandó kiadni, akkor majd szólok előtte egy hónappal, hogy ettől eddig nem leszek, mert fel fogom használni a törvényben előírt szabadnapjaimat és bármit mond majd nem fogok a megjelölt időszakban bemenni.


A kérdésem az, hogy ezért kirúghatnak majd? És akkor kikerülhetek a álláskeresési rendszerből, ugyanúgy, mintha én mondtam volna fel?

2017. okt. 3. 09:56
 3/5 Kései Sirató ***** válasza:
Nem tagadhatja meg, ki kell adnia, ha nem adja ki, ki kell fizetnie, ne írd alá, hogy kivetted!
2017. okt. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Nem hallottál még olyanról, hogy munkaügyi bíróság?
2017. okt. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%

Aki ilyen jól tud fogalmazni, helyesen írni nem értem mit keres a közmunkán. Olyan kevés pénzért én inkább nem is csinálnék semmi munkát.


De, hogy érdemben is hozzászóljak, nem teheti meg, hogy nem adja ki a szabadnapokat viszont azt nem tudom hol lehetne panaszt tenni, mivel a munkaügyi bíróság szerintem nem foglalkozik közmunkásokkal(kvázi állami alkalmazott).

2017. okt. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!