Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha megbüntetnek valakit egy...

Ha megbüntetnek valakit egy bevásárlóközpont parkolójában mert csak ott parkolt és nem vásárló, de blokkal igazolja, hogy aznap vásárolt akkor a büntetés már nem érvényes?

Figyelt kérdés

Láttam, hogy megbüntettek pár autós a boltnál mert nem tettek eleget az üzletpolitikának, miszerint 2550 forint napi parkolás kivéve ha nem vásárló. Mivel én jó fej vagyok és megvetem sarcot ezért odaadnám annak akit megbüntettek akkor érvényét veszti a büntetés?


Szoktam olyat csinálni pl. ha fizető parkolóba vagyok, hogy ha még nem járt le az időm odaadom másnak, vagy volt rá precedens, hogy vettem jegyet annak akit meg akartak büntetni. Segítek a lehetőségeimhez mérten. Most is ezt szeretném, ismerem akit megbüntettek, szóval csak a blokkal kell megkeresnem. Mivel én ma vásároltam a boltba.


2017. okt. 4. 10:07
 1/7 Gugu Gabor ***** válasza:

Meg kéne nézni a szabályzatot ( elvileg valahol ki kéne lennie téve) egyébként elég logikátlan lenne azt beadni hogy utólag mégis eszébe jutott hogy mégis vásárolt.

Egyébként a sarc részét nem értem....

2017. okt. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Minket autósokat ott húznak le ahol tudnak, fizető parkoló, traffi, adó- adó hátán, nem kell messze menni "vagyonszerzési illeték" államnak adtam 99 ezret a semmire, pontosabban azért mert a már leadózott pénzemből vettem egy használati eszközt ami után adózok szóval adóztam, hogy adózhassak, még a benzinárak is az egekben, útdíjról nem is beszélek, ami ügye a mi adóforintjainkból épült, mert ha magánember csinálná, oké. Ezért segítek ahol tudok, villogok ha traffi van, vagy épp igazoltatás, meg mint írtam parkolójegyet is odaadom másnak ha nekem már nem kell. Nem kedvelem azt se, hogy egy multi beleköt a parkolásba, neki nem pénz a 2550, másnak lehet igen, nincs olyan még karácsony tájékán se. Mondjuk a büntetés előtti a blokkom kb. 1-2 perccel azután büntették meg, hogy kijöttem.
2017. okt. 4. 10:45
 3/7 A kérdező kommentje:
"nincs olyan még karácsony tájékán se" -folytatom- , hogy ne lehessen parkolóhelyet találni, bevételtől nem esik el sehogy sem a parkolóhely hiányában.
2017. okt. 4. 10:47
 4/7 Kései Sirató ***** válasza:
Add neki oda, írjon a cég vezetőjének és csatolja hozzá a blokk fénymásolatát..
2017. okt. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Gugu Gabor ***** válasza:
Ha jól értem akkor a kulti épített egy parkolót a vásárlóinak, a vásárlókat nem szekálja, innentől ez az eset marhára nem sarc. gyanítom hogy nem a bevétel miatt fizetős hanem azért hogy a vásárló kényelmessen meg tudjon állni.
2017. okt. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Minket autósokat ott húznak le ahol tudnak"

Nagyon egyszerű, nem kell autóval járni.

Vagy elvárnád, hogy a gyalogos fizessen parkolási díjat? Büntessék meg, mert túl gyorsan sétált?

Igen, vannak lehúzások, de ezt elég könnyű elkerülni azzal, ha nem tartasz kocsit.

2017. okt. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igazad van, de egyszerűbb 10 szatyrot autóval hazahozni mint gyalog, vagy egyszerűbb ónos esőben autóval menni dolgozni mint gyalog, vagy aki falun dolgozik mint a kedves jóravaló kérdező is annak nem kell órákat várni buszra, vagy 4 órával előbb kelni és várni a MÁV-ra. Jó értem én, hogy akkor nem kell falun dolgozni meg nem kell bevásárolni, meg nem kell csinálni semmit, de szeretem magam eltartani, sétával is sikerülne, én lennék a legboldogabb ha nem kéne autót tartanom ha kirándulnék ( azt se kell ) elég lenne csak bérelni, meg besétálni a hivatalba dolgozni, de én nem vagyok mutyi ezért perem területre kényszerültem, jó lehetne változtatni rajta ha mondjuk belépnék a pártba, de nem akarok nincs hozzá gusztusom, nem akarok másnak a politikai csicskája lenni. Na szóval ezért is tartok autókat, nem egyet ,hármat oppá, 21. század és mer 3 autót tartani a kedves mélyen(le)tisztelt kérdező, hát nem pazarlás ez??????? uuu de durva, le kéne pontozni :D meg kell vetni.

Sokan vannak úgy mint én, és mindig remélem akiken egy ici-picit segítek , hogy jó helyre megy a segítség. :)

2017. okt. 5. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!