Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fegyházbúól mennyi a kedvezmén...

Fegyházbúól mennyi a kedvezmény? Hány hónap?

Figyelt kérdés

2017. okt. 9. 21:50
 1/3 anonim ***** válasza:
40%

Fegyházból 1/5 lehet a maximális kedvezmény.


"Tehát, a feltételes szabadságra bocsátásnak csak akkor van helye, ha az elítélt

- fegyházban végrehajtandó büntetésének legalább négyötöd részét,

- börtönben végrehajtandó büntetésének legalább háromnegyed részét,

- fogházban végrehajtandó büntetésének legalább kétharmad részét kitöltötte.

Három évet meg nem haladó szabadságvesztés kiszabása esetén - különös méltánylást érdemlő esetben - a bíróság ítéletében akként rendelkezhet, hogy az elítélt a büntetése fele részének letöltése után feltételes szabadságra bocsátható. Ez a rendelkezés nem alkalmazható, ha az elítélt többszörös visszaeső.


Nem bocsátható feltételes szabadságra

akit olyan szándékos bűncselekmény miatt ítéltek szabadságvesztésre, amelyet korábbi végrehajtandó szabadságvesztésre ítélése után, a végrehajtás befejezése előtt követett el,

b)aki a szabadságvesztésből legalább két hónapot nem töltött ki,

c)az erőszakos többszörös visszaeső,

d)aki a bűncselekményt bűnszervezetben követte el,

e)aki a szabadságvesztés letöltését önhibájából nem kezdte meg."

2017. okt. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Volt a régi Btk. szerint, amit több mint négy éve cseréltünk le, nem értem egyesek erről miért nem értesülnek...

Nincs konkrét hónapos kedvezmény, ha az elítéltet nem zárják ki a feltételes szabadságra bocsátás lehetőségéből, akkor az a büntetése 2/3 részének kitöltését követő napon lehetséges.

2017. okt. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Elsőnek: Köszönöm ezt a választ amit kimásoltál valahonnan, amit egyébként én is láttam, amiböl sz#rt se értettem, és ami már nem érvényes


2.: Köszi olvastam valahol ilyet hogy 2/3 a kedvezmény a visszaesőknek meg 3/4 akkor gondolom az a valós, csak nem tudtam eldönteni hogy melyik valós mert arra is rátaláltam amit az első kimásolt. Köszönöm mindkettőtöknek :)

2017. okt. 10. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!