Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan kell sárga csekkel...

Hogyan kell sárga csekkel befizetni a buszbírságot?

Figyelt kérdés

Tegnap megbüntetett a drága ellenőr, mert egy megállóval hamarabb szálltam fel mint a kártyán lévő érvényességi tartomány, és 30 km-es bérlettel 31,4 km-es szakaszon utaztam. (Nevetséges, de hozzászoktunk szerintem ilyenekhez ebben az országban. Amúgy az a vicc, hogy 7 éve utaztam végig ezzel a bérlettípussal ugyanezen a viszonylaton, eddig 3-szor volt ellenőrzés, egyszer sem volt gond, most a negyediknek gond volt. Erről sem mondok inkább semmit.)


A lényeg, hogy kaptam tőle valami papírt amin az áll hogy egy adott szakaszon (azon a kemény 1400 méteren) jegy vagy bérlet nélkül utaztam, és ezért 8125 Ft-ot vagyok köteles befizetni 30 napon belül. Emellé kaptam egy sárga csekket amin befizethetem. Nos, eddig még nem fizettem be semmilyen csekket, mert szüleimmel lakom (21 vagyok). Viszont nem akarnám őket ebbe belevonni, mert úgyis megkapnám a magamét pedig nem gondolnám hogy hibás lennék (7 éve vettem ugyanezt a bérletet, ugyanerre a szakaszra, sem a jegypénztárban, sem a felszállás során a sofőrök, sem pedig az előző 3 ellenőr nem mondta hogy gond lenne, szóval vagy ez az ellenőr tévedett vagy pedig félre voltam tájékoztatva). Inkább befizetem magamtól, de nem tudom pontosan mit kell csinálni. Ugye van a csekk, amin annyi van kitöltve, hogy 8125 Ft az összeg, a közlemény pótdíj valami számokkal meg dátummal, a számlatulajdonosnak meg ki van töltve nyomtatottal a busztársaság. Nekem még ezen ki kell töltenem valamit ezen felül? És ha kitöltöttem akkor bemegyek a postára, elviszem a csekket meg 8125 Ft készpénzt, odaadom a postásnak és ennyi? Honnan fogom tudni hogy megérkezett-e a pénz, és nem nyúlták le útközben? Nem szeretnék még további tízezreket fizetni meg bíróságra menni hogy állítólag be se fizettem miközben igen...



2017. okt. 17. 12:13
 1/8 A kérdező kommentje:
Elnézést, a "7 éve vettem ugyanezt a bérletet" úgy akart szólni hogy 7 éve havonta ugyanilyen bérletet veszek. Természetesen nem 7 éve járok ugyanazzal. :D
2017. okt. 17. 12:19
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A feladó -vagyis a te-adataidat -kell még kitölteni és már mehetsz is a postára befizetni.

A csekkről le fogják tépni a kisebbik részt azt te megkapod. Ezzel tudod bizonyítani, hogy befizetted az összeget és hogy mikor.

2017. okt. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

"Nevetséges, de hozzászoktunk szerintem ilyenekhez ebben az országban"



És melyik országban nem szoktál hozzá hogy ha szabálytalan vagy megbüntetnek?

2017. okt. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2-es: köszönöm a választ! Így lesz. :)


3-as: Nem tudom olvastad-e amit írtam, de 7 éve jártam ezen az útvonalon ugyanezzel az árú, távú, kedvezményű stb. bérlettípussal, 3-szor ellenőriztek, 60-szor vettem az útvonalra bérletet a pénztárnál, a sofőröknek kb 1200 alkalommal mutattam eddig fel. 7 évig szabályos volt, most hirtelen szabálytalan lett. Komolyan úgy érzed hogy én vagyok itt a hunyó? Nem tudatosan szabálytalankodtam, mivel mindig volt érvényes, kitöltött bérletem, érvényes diákigazolványom, bérletváltó kártyám. Egyetlen megállót nem blicceltem még tudatosan (pedig lett volna rá lehetőségem). Nem hinném hogy ezért megérdemelném hogy rámhúzzák a vizes lepedőt. A 8000 Ft meg külön nevetséges. 1,4 kilométerért. Láttam már olyat hogy a gyereknek a bérlete sem volt kitöltve, és egy ejnye-bejnye, tessék kitölteni dumával megúszta. Lehet hogy 2 éve járt kitöltetlen bérlettel. Én 1,4 kilométerért kapok majdnem 10 ezres bírságot. Tudod, nem arról volt szó hogy semmilyen bérletem nem lett volna.

2017. okt. 17. 12:57
 5/8 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: kaptam a csekk mellé egy ilyen papírt is, amin ugye le van írva a bírság összege, hogy miért kaptam, meg aláíratták velem stb. Azzal kell valamit csinálni vagy az csak amolyan tájékoztató? A postára azt ugye nem kell elvinni?
2017. okt. 17. 13:37
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
Szép teljesítmény, 21 évesen egy csekket nem tud kitölteni és befizetni. Eszem-f_szom megáll...
2017. okt. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem kell! Semmi más a csekk.Na meg a LÓVÉ! :)
2017. okt. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2017. okt. 18. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!