Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Luxushotelek nyilvános mélygar...

Luxushotelek nyilvános mélygarázsába le szabad-e menni gyalogosan autókat megnézni? Mi ennek a jogi helyzete?

Figyelt kérdés
Ugye hiába a luxushotel tulajdona, mégis a legtöbb mélygarázs nyilvános (azaz az is parkolhat ott aki nem vendég vagy alkalmazott, hanem ugyanúgy fizet mint a sima mélygarázsoknál), így nem tudom megítélni hogy jogilag magán- vagy közterület-e. Szeretnék lekukkantani pár garázsba (FourSeasons, Kempinski, Mariott) mivel szeretem a sportkocsikat és itt előfordulhatnak ritkaságok, Ferrarik, Lamborghinik ilyesmi.

2017. okt. 17. 21:11
 1/9 anonim ***** válasza:

szállóvendégek mehetnek mint ahogy az emeletre sem mehetsz fel ha nem vagy vendég ha étterembe mész akkor oda belehet menni

amúgy be van kamerázva meg parkoló õr van mindenhol

2017. okt. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De aki nem vendég, viszont parkol és fizet érte az is lemegy. Ezért nem értem a helyzetet.
2017. okt. 17. 21:26
 3/9 anonim ***** válasza:
jó de ez ugyanaz mint az étterem az is bemehet az étterem részre aki ott eszik ha fizetsz a szolgáltatásért persze hogy lemehetsz
2017. okt. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A kamera, őr nem zavar, nem rongálni meg lopni megyek le, csak megnézni, esetleg lefotózni pár autót. Semmi rosszat nem áll szándékomban csinálni, szóval nem zavar ha látják, csak legyen szabad lemenni. :D
2017. okt. 17. 21:27
 5/9 A kérdező kommentje:
Szóval akkor simán nem sétálhatok le, de ha oda állunk le parkolni akkor igen. Hát nem a legolcsóbb parkolási lehetőség. :D
2017. okt. 17. 21:29
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha lemész gyalogosan a kocsibehajtón, nagyon rövid időn belül kizavarnak, mert semmi keresnivalód sincs ott. Mivel magánterület, és egy hívatlan vendég vagy, minden magyarázat nélkül meg is tehetik. Szerinted enyves kezű macskajancsi csapata még nem próbálkozott így némi plusz bevételre szert tenni? Szerintem senki sem örülne neki ha egy mélygarázsban otthagyott autóját a félhomályban kétes alakok körbeszaglásznák. Ha ritka,drága kocsikat akarsz nézegetni menj el egy autókiállításra, ott még örülnek is neki hogy tátod a szád.
2017. okt. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor már inkább állj ki mondjuk az Istenhegyi útre reggel, és nézd hogy a Svabhegyről milyen autók gurulnak le.
2017. okt. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 veterán vas ***** válasza:
100%

Már az elején van egy kis zavar.

Ha egy luxushotelnek saját mélygarázsa van, akkor az értelemszerűen a szállóvendégeké, tehát nem nyilvános.

Ezekben általában úgy oldják meg, hogy a szobakártya a ki-be engedő sorompó működtetője, vagyis az utca felől nem tudsz bemenni.

A gyalogos bejáró pedig a szálló liftjével (esetleg egy belső lépcsőn) közelíthető meg, de itt is gyakran alkalmaznak kártyás védelmet.

Idegennek nem tanácsos ezen a részen tartózkodni. Nem mondom, hogy lehetetlen gyalogosan besurranni, de a recepció kameráján azonnal látható leszel.

....és egy vaskos tenyerű fekete öltönyös "háromajtós szekrény"-nek nagyon nehéz megmagyarázni, hogy Te csak nézegetni osontál be az ő felségterületére.

Tudod ez az a kategória amelyik elsőre üt, és másodszorra kérdez.

/de van amikor másodszorra is csak üt/ ;)

2017. okt. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezekbe a parkolókba parkolófiú viszi le az autót. A szállóvendégek kulcsai a recepción vannak, ha indulnak felhozzák nekik a főbejárat elé az autót. Napi díj van, szóval szerintem nem sűrűn fordul elő, hogy a nem szállóvendégek ott parkoljanak, de ez esetben is szerintem az az eljárás, hogy beállnak helyettük az autójukkal. Az elsőben biztos vagyok, mert az említett hotelek mindegyikének voltam már többször vendége. A másodikban félig, mert mikor vacsorázni megyünk, akkor szintén leviszik az autónkat, azt viszont nem tudom, hogy az “utcáról beesett” ember hogy parkolhat.


Egyébként nagyon remélem nem engednek be idegeneket autókat nézegetni meg fotózgatni...

2017. okt. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!