Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Előfizetői szerződés hűségidőv...

Előfizetői szerződés hűségidővel - ki lép először, ha az megszűnik félúton?

Figyelt kérdés

hosszú a dolog de röviden:


4 féle szolgáltatásból álló előfizetői szerződés TV / net / telefon / mobilnet van benne, csak éppen a mobilnetet kerek egy éve nem tudom igénybe venni, mert egy éve nem hajlandók rendezni azt a tévedést, hogy mást küldtek ki (+ 1 sima modemet, ami azóta is áll és porosodik a szekrényben, lén pedig egy éve veszekszem velük, de semmi eredmény).


Most viszont azt mondtam elég volt, + egyes csatornák is eltűntek + a net is egyre vacakabb, így aztán nem fizetem és kész.


Ilyenkor mi történik? a 24 havi hűségidős szerződés miatt ők jogosultak pl azonnal végrehajtónak adni a követelésüket vagy először be kell perelniük engem? És ha meg az első eset, akkor a végén még nekem kell pert indítani esetleg?


Egy ideig leveleztünk most meg egyszer csak eltűntek, fura is, ők azt aranyosan úgy akarták megoldani, hogy adjam le a tévedésből kiküldött modemet és vegyük úgy mintha az eltelt 1 év alatt is használtam volna mobilnetet és így akkor minden stimmel, legalábbis nekik.

Na nekem viszont nagyon nem, mert egyre borzalmasabb a szolgáltatásuk, és mégiscsak eltelt év úgy, hogy az előfizetés 1/4 részét nem tudtam igénybe venni az ő hibájukból.


Én kitartok amellett, hogy mivel az egész csomagra vonatkozik a 24 hó hűség és maga szolgáltatási a szerződés is, így az életbe se lépett, hiszen nem tudtam elkezdeni használni a mobilnetet, ők erősködnek , hogy csak így együtt csomagban érvényes az előfizetés és nem lehet megbontani.

Azaz ők egy éve a csomag 3/4-ét szolgáltatják. De sztem meg így nem érvényes a szerződés. Most már egyeztetni se hajlandóak, eltűntek, azért gondolom, hogy valamit lépni akarnak.


Jogilag ilyenkor mit tehetnek? Na meg jól gondolom én h elvileg életbe se lépett a szerződés, ha egyszer annak egyik elemét el se tudtam kezdeni használni és ez bizonyítható is?


(ők persze mást se tudtak eddig se válaszolni hogy ennyi meg annyi kötbér, csak tudnám mire, ha egyszer nincs is érvényes szerződésünk, azért az elég paradox lenne h egy nem létezett szolgáltatás hűségidejének megbontása miatt fizessek kötbért, nem ? )


2017. okt. 18. 17:42
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
Így van, hűségidőből következmények nélkül egyoldalúan nem tudsz kilépni ez a lényege, szerintem várd meg amíg a hűségidő letelik ,és utánna mond fel, az mindenféleképpen egyszerűbb.
2022. júl. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!