Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért kerülhet valaki börtönbe...

Miért kerülhet valaki börtönbe? Gyilkosság rendben, de például ha boltban valakire ráborítom szándékosan a kólát, és ő feljelent, börtönbe kerülhet valaki?

Figyelt kérdés
Milyen súlyú bűncselekmény miatt kerülhet valaki börtönbe?

2017. okt. 24. 16:24
 1/9 anonim ***** válasza:
2017. okt. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A kóláért max kártérítés. Például ha odacsinálsz egy vár falához, azért leg kötelező közmunka jár
2017. okt. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. 1-es, ezt nem olvasnám végig...ha van ismereted a témában azt szívesen fogadom.
2017. okt. 24. 16:42
 4/9 anonim ***** válasza:

es ha lopok egy boltban azert is bortobe kerulok?

kisebb teteleket

2017. okt. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az szerintem megélheti lopás, nem? Azért nem jár börtön úgy tudom. Mármint ha kaját lopsz.
2017. okt. 24. 16:53
 6/9 A kérdező kommentje:
10 ezer ft-ig. De ezt csak hallottam.
2017. okt. 24. 16:53
 7/9 anonim ***** válasza:

Kisebb értékű lopásért is lehet börtönbe kerülni. Ha valaki állandóan lop, még ha kisebb értékben is, de ha már annyiszor volt büntetve, akkor nem lehet mindig csak enyje-bejnyével megúszni. Ha valaki rendszeresen csinálja, akkor előbb-utóbb börtönbe kerülhet érte.

Olyan pedig nincs, hogy megélhetési lopás. Ugyanis ha lopsz, akkor valakitől lopsz, ami annak az embernek pénzébe került, tehát kárt okoztál neki.

Tehát gyakorlatilag bármiért börtönbe lehet kerülni. Nyilván emberölésért is, annak kísérletéért is, lopásért, testi sértésért, ittas vezetésért, csalásért, sikkasztásért, embercsempészésért és még sorolhatnám.

2017. okt. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Köszönöm. 1-es, ezt nem olvasnám végig"

Nem feltétlenül kell végigolvasni.

Legörgetsz odáig, ahol véget érnek az ilyesmi címek, mint népirtás meg emberölés, és elkezdődnek a kisebb súlyú bűnök.

Akkor nyomsz egy CTRL+F-et, beírod, hogy "évig terjedő", és a lefelé nyíl nyomkodásával odaugrik a szabadságvesztéssel fenyegetett dolgokhoz, végignézheted őket.

2017. okt. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Hat en csak azert szeretnek bortonbe menni mert a Vis A Vis eleg fasza volt, es ott a Zulema aztan ja, engem is erdekel ez a kerdes de csak egy napra szeretnek ott csucsulni a legjobb baratnommel...
2022. máj. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!