Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha kiderül, hogy nem az...

Ha kiderül, hogy nem az követte el a büncselekményt akit feljelentettem akkor nekem kell fizetni a költségeket mint magánvádló?

Figyelt kérdés
Feljelentettem ismeretlen tettest mert több alkalommal valaki profilt hozott létre a nevembe a facebookon úgy, hogy trágár szavakat irt a képemre, és egy személyt megneveztem akire gondolok. 1 hónapja ez a személy megjelent a házunknál és bevallotta ő volt és kérte, hogy vonjam vissza a feljelentést, mikor elment meg már azt mondta nem is ő volt, csak nem akar a rendőrségre járkálni így inkább azt mondja ő tette hátha igy visszavonom a feljelentésemet. Én ezt mind felvettem a telefonommal és leadtam a rendőrségre itt mondták ha bevallotta egyértelmű ő volt, a rendőrség át tette az ügyet a bíróságra és ma volt egy személyes meghallgatás és a csaj itt tagadta, hogy ő volt, a következő tárgyaláson bizonyítanom kell, hogy tényleg ő tette. Itt a hangfelvétellel tudom bizonyítani amin bevallja más nincs. Vissza lehet még vonni vagy ilyenkor már nem ha a békítő tárgyaláson azt mondtam nem vonom vissza?

2017. okt. 24. 21:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez gyakorlatilag 2 kérdés. Kicsit zavaros.

Azt írod, ismeretlen tettes ellen tetted a feljelentést. Meg azt is, hogy valakit feljelentettél. Ez a kettő üti egymást.

Inkább az lehet, hogy ismeretlen tettest jelentettél fel, és támpontot adtál a nyomozáshoz.

Akkor ha tévedés történik az ügyben, az a nyomozó hatóság bűne, viszont ha csak gyanúsítanak valakit, akit aztán kizárnak, az még belefér, nem számít "műhibának".

Tehát, ha nem vonod vissza, és bebizonyosodik az illetőről, hogy nem ő volt, akkor senkinek nem kell fizetni.


Ha magánvádas eljárás, akkor visszavonhatod a feljelentést. (Erre a részre nem tudok biztos választ adni, hogy kell-e fizetned.)

2017. okt. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ez akkor bizony hamis vád.
2017. nov. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi van? Ismeretlen tettes ellen indult feljelentés, a nyomozati szakaszban a nyomozóhatóság kideríthetett valamit, mert az ügyészségre már bizonyítékot is szoktak szolgáltatni.

Mégis, mi a hiba?

2017. nov. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!