Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kirekesztésnek tűnik?

Kirekesztésnek tűnik?

Figyelt kérdés

[link]


Miért nem döntheti el a tulajdonos, hogy kit enged a saját vendéglátóegységébe?

Vélemények?


2010. máj. 30. 07:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha tudnának viselkedni,más elbírálás alá esnének! Sajnos egyre több szórakozóhely tulajdonosa kényszerül ilyen módon védeni, szórakozni vágyó vendégei nyugalmát!!
2010. máj. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%

tulajnak szíve joga eldönteni, hogy kit szolgál ki.

Ha azt mondja, hogy csak manóruhában lehte belépni, akkor ugy lehet belépni.

tulajnak biztos jó oka van arra, hogy ne engedje be a cigókat.

2010. máj. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
No, igen, de egy másik söröző is eljátszotta ezt, kapott érte 1 milla büntetést..
2010. máj. 30. 07:54
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Helyes! Támogatom az ilyen kezdeményezéseket!
2010. máj. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Elméletileg szíve joga eldönteni, magánterület a söröző, hogy kit engednek be. Pultoztam én is évekig, és tudom, hogy mi az amiről az ottani dolgozók beszélnek, ilyenkor bezzeg meg vannak sértve, de amikor ott állsz és fenyegetnek akkor máshogyan látod. Én a helyükben ezt nem csak a cigánnyal tenném meg, mert vannak magyarokban is ilyenek és a másik fajta az idültt alkoholista, őket élből ki is tiltanám.

amúgy nem vagyok rasszista, azokat a cigányokat (ismerek olyat is) akik dolgoznak rendesen élnek igenis tisztelem.

2010. máj. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Jó döntés, ezeket a férgeket, sehol nem kellene kiszolgálni!
2010. máj. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
11%

"szíve joga eldönteni, magánterület a söröző, hogy kit engednek be."


Ezt komolyan mondják sokan? Nem hiszek a szememnek! A cégtáblás vendéglátó egység azért van hogy oda bárki beléphet mert azért van nyitva azért kapja a vendéglátó engedélyét.Nem magánlakás.

2010. máj. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát én sem engednék be semmiféle szórakozóhelyre cigányt. Mivel alapból agresszívek, indulatosak és ostobák, képzeljétek el milyenek lesznek mikor ittasak.

én nem kockáztatnám meg emberek életét, vagy szórakozását pár koszos cigány miatt. Vannak olyan szórakozóhelyek ahova beengedik őket, menjen oda. Mellesleg szerintem a normálisabb cigányokat beengedik ilyen helyekre, de akiről már érezhető a szaga már méterekről, meg hót retek, akkor nem merném megkockáztatni.

2010. máj. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

származás alapján nem lehet diszkriminálni.

lealábbis a tipikus felirat hogy "cigányoknak/zsidóknak/magyaroknak tilos." stb..

viszont ezzel a törzsvásárlói kártyűával eléggé okosan megoldották, gratula.

2010. máj. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A cigókkal megint csak a baj van. És még ők fogadnak fel ügyvédet.

Szíve joga a tulajnak megszűrni a vendégeket a kedve szerint.

Jó ötlet a törzskártya, csak arra kell odafigyelni, hogy egy alkalmazott se ejtse ki a száján, hogy a cigók miatt lett bevezetve.

2010. máj. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!